dnes vaří Antonio

Antonio

Antonio

 

Čas od času u nás pořádáme italský večírek, což je záminka pro to, aby nám uvařil Antonio. Vždy dorazí s italskou přesností, tj. + hodina a na stůl vyskládá velice poskromnu surovin. To už nás nerozhodí, protože víme, že z toho zase udělá takovou manu, že při jídle ani nedutáme. Tentokrát to byla vřetena s kuřecím masem a citronem. Že to zní nudně? To byste koukali! V tomhle Italy nikdy nepodceňujte :). Všeobecně nechápu, proč zrovna u nás se děláme s nějakou svíčkovou, knedlo-vepřo-zelo apod., zatímco italská kuchyně je typická svou jednoduchostí s minimem surovin, avšak lepší kuchyni bych těžko pohledala.

U nás se vařilo pro 8 osob, pokusím se to upravit pro dvě.

Suroviny: 250 g těstovin (vřetena), 1 - 2 stroužky česneku, 1 kuřecí prso, kůra z 1 citronu, větvička rozmarýnu (+ sušený), 50 ml smetany na vaření, 20 g parmazánu, sůl, pepř.

Nejprve si nakrájejte kuřecí maso na kousky, pak na pánvi rozehřejte větší množství oleje. Přidejte do něj celé stroužky česneku a kuřecí maso. Maso nechte zatáhnout a nastrouhejte na něj kůru z citronu, přimíchejte nasekaný rozmarýn. My jsme přidali i sušený. Chvíli to nechte vařit, zatímco se pusťte do přípravy těstovin. Masitou směs poté zasypte nastrouhaným parmezánem a zalijte smetanou. Osolte a opepřete dle chuti. Až budou těstoviny hotové, smíchejte je se směsí a na závěr ještě dochuťte solí/pepřem/olejem a můžete servírovat.

A nezapomeňte dělat těstoviny al dente, tedy pouze do poloměka. Udrží si více živin a navíc český zlozvyk vařit je do měkka je v italské kuchyni zapovězen!

image.jpg
olejem opravdu nešetřete

olejem opravdu nešetřete

image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
mňam!

mňam!

Posted on October 27, 2014 .