batátová polévka

Rozhodla jsem se Vám zpestřit jídelníček batáty, tedy sladkými brambory (sweet potatoes). U nás už se tak stalo, ale sleduji v okolí, že moc známé nejsou. Můžete je využít jako běžné brambory anebo experimentovat. Vařené, opékané, kaše (pouze se solí a pepřem), pomazánka, polévka, plněné, placky, zapečené s vajíčkem, dokonce do různých koláčů, quichů... A pro začátek se třeba nechte inspirovat. Začneme polévkou a záhy ještě pár batátových tipů přibude.

Ingredience: větší batát, dvě středně velké mrkve, 1 lžíce nastrouhaného zázvoru, olej, 1,5 litru kuřecího vývaru, sůl, smetana na vaření, cibule, případně pepř, či kari koření.

Nejprve batát zbavený slupky nakrájejte na kostičky a mrkev se zázvorem nastrouhejte. Na oleji orestujte cibuli a do hrnce přidejte batát, mrkev, zázvor, lžíci soli. Poduste a poté zalijte vývarem a vařte do změknutí. Po uvaření polévku rozmixujte ručním mixérem a dochuťte. Mně tam "zahučely" 3 lžíce soli, přidala jsem ještě trochu pepře a smetany na vaření, aby se polévka zjemnila. Víc už nebylo třeba, byla výborná. A toho zázvoru se nebojte, batáty jsou poměrně sladké, tak to jejich chuť jedině vyváží. Stejně tak ji můžete dochutit i kari kořením.

Posted on November 25, 2014 .