batáty s chorizem

Další variantou, jak připravit batáty, je směs s chorizem. Zprvu se zdálo, že mě tento pokrm nemůže nijak nadchnout, ale opak byl pravdou. Kombinace chutí spolu s dresinkem byla překvapující. Nehledě na snadnou přípravu.

Ingredience pro 4 porce: 2 batáty, 2 červené papriky, 100 g choriza, špetka drceného kmínu, špetka pepře, 2 špetky (sušeného) rozmarýnu, 2 lžíce čerstvého nasekaného koriandru (ten na foto není), olivový olej, sůl.

Dresink: 10 ml červeného vinného oleje, 1/2 lžíce tmavého balsamika, sůl, 50 ml olivového oleje.

Nejprve si předehřejte troubu na 180 °C a připravte dresink. Do misky dejte vše vyjma olivového oleje a umíchejte to v ucelenou směs. To se přiznám, že byla trochu prekérka, tak vypomohla Ikea a její šlehač mléka, viz foto. Nakonec pečlivě vmíchejte i ten olivový olej a dresink nechte odstát.

Batáty zbavte slupky, nakrájejte na kostičky. Rozprostřete je na plech vyložený pečícím papírem a posypte pepřem, solí a sušeným/nasekaným rozmarýnem. Jemně je polijte olivovým olejem a dejte péct na cca 30 minut s tím, že je občas "prohrábnete".

Mezitím si nakrájejte chorizo na tenké proužky, stejně tak červené papriky. Jakmile jsou batáty měkké, rozehřejte na pánvi olej, osmahněte papriku, i chorizo, posléze přidejte batáty a koriandr. Jakmile je i červená paprika měkká, máte hotovo. Ochuťte solí, pepřem. A pak nezapomeňte ještě promíchat dresink a polít jím před servírováním batátovou směs.

image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Posted on November 27, 2014 .