bramborové fondány

Slíbila jsem Vám několik receptíků, jak si poradit s batáty. Po batátové polévce a salátu s chorizem (sakra dobrým) je tu poslední tečka, aneb tipy na batátové přílohy. Jak jsem říkala, s batáty nakládejte jako s obyčejnými bramborami, akorát jsou prostě sladší. Takže je normálně uvařte, udělejte kaši, případně opečte v troubě. S pořádnou flákotou vepřového/hovězího a zeleninou si fakt pošmáknete (případně s dresinkem). Ovšem ráda bych Vám představila bramborový fondán, případně fondant. Z batátů není moc uvyklý, ale my jsem si na něm právě tak pochutnali, že o to nemůžete přijít! 

Budete potřebovat: 1 kg batátů, 2 litry vývaru, 2 lžíce másla, několik snítek rozmarýnu, sůl a pepř.

Batáty nejprve zbavte slupky, poté je nakrájejte/seřízněte na malé hranoly. Prostě tak, aby stály na obou stranách. Předehřejte troubu na 180 °C. Na pánvi rozpusťte máslo a postavte do něj batáty, které na horní hraně posolte, popepřete a posypejte rozmarýnem. Po chvilce je otočte i z druhé strany a postup zopakujte. Jakmile jsou osmažené, zalijte je vývarem, nejlépe kousek pod jejich okraj a na každý dejte trošku másla. Celou pánev s batáty dejte do trouby a pečte cca 20 - 30 minut, až změknou. Fondanty jsou opravdu chuťově výborné a jako příloha mile překvapí.

A že Vám zbyly odřezky? Tak je uvařte a použijte na kaši (žádné mléko, pouze sůl a pepř) anebo udělejte opečené brambory, viz níže.

Opečené batáty

Úplně si nejsem jista, zda je zde nečeho třeba dodávat. Prostě batáty zbavte slupky, nakrájejte na malé kostičky, rozprostře na plech vyložený pečícím papírem, popepřete, posolte, klidně posypte Vašemi oblíbenými bylinkami, pokapejte olivovým olejem a dejte péct při 160 °C až do změknutí, přičemž je občas na plechu "prohrábněte". Mňam!

Posted on December 16, 2014 .