lehký bramborový salát

image.jpg

 

Ať držíte dietu jakoukoli, Vánoce bez bramborového salátu mi nepřijdou komletní. Představím Vám tedy svoji verzi salátu, která se od běžného nijak výrazně neliší, je však mnohem lehčí a svěžejší.

Ingredience: 250 g brambor, 1 bílý jogurt, 2 vejce, čerstvá salátová okurka, červená cibule, větší mrkev, 1 petržel, kousek celeru, sůl, pepř, čerstvé bylinky.

Žádná věda - brambory uvařte i ve slupce v osolené vodě do změknutí. Mezitím si nakrájejte na maličké kousky salátovou okurku, kořenovou zeleninu i cibuli. Zeleninu dejte osolenou a opepřenou vařit do změknutí (kdo usoudí, že jí uvařil moc, nechť si ze zbytku dodělá zeleninový vývar, třeba s nudlemi). Stejně tak uvařte vejce natvrdo. Uvařené brambory dejte vychladnout, oloupejte a prožeňte přes vykrajovátko. To samé udělejte s vejci. Bylinky nasekejte na drobno.

Nyní všechno smíchejte dohromady - brambory, uvařenou zeleninu (bez vody), cibuli, okurku, vejce, bylinky a přidávejte po lžících bílý jogurt tak dlouho, dokud budete spokojeni s konzistencí salátu. Pak jej dochuťte solí a pepřem dle svého uvážení. Vzhledem k jogurtu je dobré salát dělat v den spotřeby, nikoli předem jako klasický s majonézou.

image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Posted on December 23, 2014 .