spaghetti/špagety carbonara

Když jsem poprvé vařila doma těstoviny, za pár minutek jsem slyšela následující: "Kotě, já tě miluju, ale při vší úctě k tobě, těstovinám vůbec nerozumíš." A bylo vymalováno. Co naplat? Záhy se ukázalo, že on je prostě umí!

Při těch posledních jsem se snažila fotit, seč to šlo (a jakože v tom fofru spíš nešlo :), abyste si mohli tuhle dobrotu uvařit taky. Tak tedy carbonara, pokrm za pár minutek hotový.

A chraň Vás ruka páně ty těstoviny udělat jinak, než AL DENTE. Nepřipouští se ani "AFTER AL DENTE", ani "BEFORE AL DENTE, jak s oblibou říkám. To se mi to kecá, když já tomu přece nerozumím, co? :)

Připravte si: špagety pro dva, 3 vejce, 100 g pančety (italský špek/slanina), 50 g parmazánu/pecorino, sůl, pepř a kdo chce, pár kapek olivového oleje.

Nejprve dejte vařit osolenou vodu na těstoviny, pak si nakrájejte pančetu na malé kousky a dejte ji smažit na pánev. Bez oleje, tučná je dost. Průběžně ji promíchněte a také hlídejte; má být zlatavá, ne černá.

Mezitím si oddělte bílky od žloutků. Žloutky dejte do větší mísy, přidejte špetku soli a pepř dle chuti a vyšlehejte je vidličkou.

Jakmile je pančeta hotová, vyndejte ji z pánve na ubrousek, abyste odsáli přebytečný tuk.

Parmazán si nastrouhejte najemno.

Jestliže špagety máte vařit 10 minut, ukončete to již po 8 minutách. Z hrnce je pomocí naběračky na špagety přendejte rovnou do mísy se žloutky a pořádně vše promíchejte vidličkou. Vodu od špaget nevylévejte!

Přisypte ke špagetám nastrouhaný parmazán (ne všechen), opět promíchejte a následovně přidejte trochu vody od špaget (cca 5 lžic). Nakonec přidejte pančetu (opět ne všechnu) a míchejte, míchejte, až umícháte. Jo, a kdo bude chtít, nechť si to klidně zakápne trochou olivového oleje.

Nandejte na talíř, posypte zbylou pančetou a parmazánem a buon appetito! :)

A co s bílky? Tak to už tu bylo při výrobě vaječného likéru... Že by zase ty výtečný kokosový fofr kuličky? Tak mrkněte do sladkého :).

image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Posted on February 14, 2015 .