hovězí závitky se slaninou

Potřebné suroviny

Potřebné suroviny

Konečně zavázány

Konečně zavázány

Konečně pořádná flákota masa a ještě ke všemu svíčková! Protože trpím přespřílišnou nedůvěrou v český trh masa, tak jediný způsob, jak se do naší domácnosti dostane maso, je podpultovka z jatek, kde pracuje náš známý. Paradoxně neúčastním-li se přípravy, už tolik na kvalitě masa nebazíruju. Ehm, každý máme něco...

Každopádně zde je jednoduchý recept na hovězí maso se slaninou opět s mottem, že v jednoduchosti je chuť! Potřebujete k němu především to hovězí, cca půl kila, anglickou slaninu v množství dle Vašeho uvážení, dále olivový olej, (nejlépe čerstvý) rozmarýn, tříbarevný pepř, sůl (sice jsem nafotila obyč, ale pak jsem ji vyměnila za mořskou a doporučuji), pečící papír, provázky a potažmo obyčejné vlasové gumičky, a to jako fakt.

Neprve jsem pečlivě omyté maso nakrájela napříč vlákny na plátky cca 2 cm silné (dost záleží na tom, jakou máte flákotu a aby se Vám dobře rolovaly, takže 2 cm nejsou nutnost). Osolené a opepřené jsem je každý zvlášť zamotala do závitků, které jsem obalila ve slanině. Zjištění, že ovázat tento "váleček" nebude brnkačka, přišlo záhy. Koneckonců už obalení masa ve slanině tak, aby drželo, dalo fušku. Poradila jsem si pomocí obyčejných vlasových gumiček. Závitek zdárně obalený slaninou jsem zagumičkovala, pak ovázala provázkem a gumičku posléze odstřihla. To bychom měli, uf...

Rozpálila jsem olej a závitek z každé strany zprudka smažila zhruba po tři minuty. Obě strany závitku jsem na pánvi ještě průběžně posypala solí, pepřem i rozmarýnem. Spolu se závitky jsem na pánev ještě přidala na malé proužky nakrájenou slaninu, která mi zbyla. Trouba se mezitím rozehřívala na 150 stupňů.

Osmažené závitky, opět posypané rozmarýnem, pak putovaly na plech vyložený pečícím papírem a do trouby. Dopékala jsem je zhruba 15 minut. Šťávou z pávne spolu se zbylou slaninou jsem pak polila přílohu. Chápu, že to bylo z velké části kvalitním masem, ale závitky to byly pekelně dobré!

A do trouby s nimi!

A do trouby s nimi!

Jen se po nich zaprášilo.

Jen se po nich zaprášilo.

Jako přílohu jsme volili špaldu a fazolové lusky.

Jako přílohu jsme volili špaldu a fazolové lusky.

Posted on June 9, 2014 .