zapečený fenykl s bramborem

A opět mně tolik známá situace - pro něco se nadchnu, nakoupím toho až až a pak teprve řeším, co s tím. A tak tentokrát vznikl zapečený fenykl vhodný jako příloha k jídlu. Dobrá zpráva je, že takovýchto nákupů nikdy nelituju :). Fenykl je v Čechách poměrně opomíjená zelenina. Nejen z toho důvodu bude třeba vynaložit větší úsilí k jeho sehnání. Sezóna fenyklu je od srpna do podzimu, to už by to mělo být snažší. Když se zadaří, vybírejte menší bulvy bez oděrek a fleků, budou šťavňatější.

Budete potřebovat: 5 ks fenyklu, 5 stroužků česneku, 0,75 l vývaru, olivový olej, pár lžic bazalkového pesta, 2 - 3 malé (malinkaté) brambory (ty však nemusí být vůbec), cca 100 g tvrdého sýru, pár lžic smetany na vaření.

Nejprve zbavte fenykl horní vrstvy slupky a kadeře, pak jej nakrájejte na silnější proužky. Je složením podobný cibuli, ale v tomto případě můžete krájet, jak se Vám zachce. Oloupané brambory nakrájejte na malé kostičky. Oloupejte také stroužky česneku a pouze je přepulte.

Do předem nachystaného vývaru nasypte fenykl, česnek, 3 lžíce oleje a brambory. Vařte do změknutí. Mezitím si nachystejte zapékací mísu, kterou není třeba vymazávat, protože máte olej ve vývaru a dále použijete pesto, které Vám také pustí olej. Zapněte si troubu na gril střední hřejivosti.

Až je zelenina měkká, přendejte ji do zapékačky (bez toho vývaru). Přidejte pár lžic pesta, trochu sýru a promíchejte. Směs polijte pár lžícemi smetany (3 - 6) a na závěr zasypte zbylým sýrem. Dejte zapékat cca na 20 minut. Jakmile povrch zezlátne, zatímco směs si bude pobublávat, máte hotovo :)

My jsme si dali fenykl s domácí sekanou.

My jsme si dali fenykl s domácí sekanou.

fenykl

fenykl

Teď už jen ugrilovat.

Teď už jen ugrilovat.

A je hotovo.

A je hotovo.

Posted on June 6, 2014 .