plněné papriky, zn. vege a rychle

Dostal se mi tip na plněné papriky, které jsou prý výborné a dobré i jen jako taková "návštěvová" rychlovka pro zpestření. Jednoduché k přípravě, což je optimální. Takže jsem je zkusila a tady jsou. Tentokráté to není, že mi zbyla v lednici ricotta, ale musela jsem pro ni poctivě utíkat.

Už jen polít šťávou ze zapékačky a mňam!

Už jen polít šťávou ze zapékačky a mňam!

Budete potřebovat 4 papriky kapie, 250 g ricotty, 100 g (polo)sušených rajčat, chilli papričku, olivový olej na podlití, sůl a pepř. Já jich dělala více, tím se ale nenechte zmást. 

Ricottu smícháte s rajčaty, přidáte nakrájenou chilli papričku na malinkaté kousíčky (já tam dala 3, protože máme rádi pálivé, ale to opravdu nedoporučuju, bylo to pro odvážnější :). Směs osolíte a opepříte dle chuti. Odříznete okraje paprik, vydlabete semínka a můžete začít plnit. 

Zapékací mísu plnou plněných paprik lehce podlitých olivovým olejem jsem dala do vyhřáté trouby na 180 stupňů a nechala je péct cca 45 minut. A protože mi zbylo trochu náplně a doma jsem měla právě koupené čerstvé Antonínovy rohlíky (a také tu návštěvu), vmžiku jsem vyrobila jednohubky, po kterých se jen zaprášilo. Hm, tak to bychom měli. Jo, a ty papriky, tak ty byly exkluzivní. Příště mám na plánu do náplně ještě nasekat bylinky. Třeba bazalku. Tak good luck!

 

Posted on May 5, 2014 .