bude se grilovat, burgery plněné sýrem!

Tyhle burgery plněné sýrem mají neuvěřitelný úspěch. Každá návštěva, kterou jsme pozvali na grilování a pohostili je jimi, již nechce na našem grilu akceptovat cokoli jiného. Prostě jsme se my a naše burgery stali legendárními. Až tedy od někoho uslyšíte, že měli u známých boží burgery, tutově jsme to my :D :D :D. Rozhodli jsme se proto ve spolupráci se SKLIZENO v Dejvicích (a tam také chutnaly :), že jim dáme nový kabátek a Vy si na ně můžete krásně nakoupit ty nejkvalitnější suroviny kupříkladu přímo ve SKLIZENO Dejvice.

Ingredience: 1 kg mletého hovězího, 3 lžíce olivového oleje, 1 - 2 vejce, 35 g parmazánu, 3 stroužky česneku, 1 střední cibule, 2 pálivé chilli papričky, sůl, pepř, rozmarýn a bazalka (případně jiné bylinky), 150 g kozího/ovčího sýru typu feta.

Den předem si připravte masitou směs, aby se dobře uležela a vůně a chutě se spojily. Nestíháte-li, pár hodin předem je pořád lepší, než nic. Namleté maso si připravte do větší mísy. Pak si na velice jemno nasekejte česnek, cibuli, papričky, veškeré bylinky a parmezán, který jemně nastrouhejte. Všechno posléze přimíchejte do masa. Osolte (spíše více, tato masitá směs pojme poměrně dost soli), opepřete, zalijte olejem, dobře promíchejte. Chápu, že v případě syrového masa radit "dle chuti" není tak úplně pro každého, ale nechcete-li jej chutnat, tak se aspoň nebojte dát všeho dostatek, ať jsou burgery pořádně výrazné. Směs přikrytou potravinářskou fólií uložte do lednice.

Následující den do směsi přidejte celé vejce a směs opět promíchejte. Není-li celistvá, přidejte ještě další vejce. Nemusí však držet zcela pohromadě jako hrouda, burgry se vydaří i tak. Hlavně, aby se Vám podařily "uplácat" a na grilu pak díky vejcím budou držet jedna radost.

Vytvořte si sudý počet tenkých placek. Jak budou velké je na Vás, my třeba upřednostňujeme menší burgříky, cca 5 - 7 cm v průměru. Doprostřed z poloviny z nich pak položte trochu sýru a přikryjte je zbylými plackami. Pomocí prstů slepte burgery po okrajích, v dlaních trochu vytvarujte a uplácněte tak, aby burgery byly max. do 2,5 cm vysoké, ne koule, viz foto. Při grilování pak už jen mějte na paměti, že burgery jsou rychle hotové, tak si tuhle dobrotu raději pohlídejte.

Doufám, že z nich budete stejně nadšení jako my. Ještě závěrem přiznám, že my se nebojíme dát až 4 chilli papričky, ale to už je opravdu pro odvážné.

Posted on July 3, 2014 .