řecký quiche

Po návratu z Koreje se stále nemůžu časově srovnat, 8 hodinový posun už je holt dost znát. Díky tomu se však můžete inspirovat tímto řeckým quichem (kyšem), který jsem pekla dnes o půl páté ráno. V županu a s ručníkem na hlavě, ale plná energie. Věřím, že po svátcích slanou chuť uvítáte.

Dokonce se mi podařilo najít korpus, který je na přípravu snadnější, než snadný a přitom chutný. Tenhle recept hravě zvládne každý quiche-beginner!

Korpus: 1 hrníček hladké mouky, 1/4 hrníčku olivového oleje, 1/2 lžičky soli, 1/4 hrníčku studené vody.

Náplň: 1 lžíce olivového oleje, 1 středně velká červená cibule, 2 stroužky česneku, 1/2 hrníčku sešených rajčat (klidně i ze sklenice v nálevu), 1/4 hrníčku černých oliv bez pecek, 2 lžíce kapary (neplatí pro ty, kterým nechutnají), 1/2 hrníčku feta sýru, 1 hrníček mléka, 4 vejce, 3 lžíce oregána, 1/4 lžíce soli a 1/2 lžíce pepře. (Vcelku mě mrzelo, že jsem doma nenašla ančovičky. Kdo je má rád, nechť jich klidně pár přidá).

Začněte tím, že si vše nakrájíte na malé kousky. Cibuli a rajčata na proužky, česnek na plátky, olivy jak se Vám zlíbí, kapary krájet nemusíte a feta sýr nadrolte prsty. A předehřejte si troubu na 190 °C.

Poté si udělejte těsto na korpus. Mouku smíchejte se solí, olivový olej zase s vodou. Obě směsi pak společně propracujte v těsto. Je to opravdu lehučké. Pak jej prsty vpracujte do formy na koláče. Nemusíte ji nijak vymazávat, díky olivovému oleji v těstu.

A můžete se pustit do směsi. Rozehřejte na pánvi olej a orestujte na něm cibuli. Posléze přidejte rajčata, česnek a ještě chvíli restujte. Nakonec přidejte olivy a kapary. Jakmile bude hotovo, pánev odstavte bokem a v misce smíchejte celá vejce s mlékem, solí, pepřem a oregánem.

Směs z pánve rozprostřete na korpus, posypte feta sýrem, zalijte mléčnou směsí a dejte péct. Za cca 45 minut už hlídejte, za není quiche hotový. Já měla upečeno za 50 minut. Dobrou chuť!


Posted on January 15, 2015 .