těstoviny s avokádem

O avokádu jsem už psala, že je velice prospěšné a byť plné tuku, ten se neukládá do těch tělesných. Kolem a kolem tedy můžu říct, že tato směs na těstoviny je velice zdravá. Máte-li spiralizér, můžete ji mít ještě zdravější, uděláte-li si k tomu cuketové nebo jakékoli jiné zeleninové "špagety". Nicméně já jsem zvolila čerstvé těstoviny a byla to pochoutka!

Ingredience: cca 10 ks cherry rajčat, 2 avokáda, 1 čerstvé těstoviny pro 2 jedlíky, 1 stroužek česneku, cca 10 lžic sterilované kukuřice, citronová šťáva, 5 lžic olivového oleje, hrst bazalky, sůl a pepř.

Nejprve dejte vařit osolenou vodu na těstoviny. Pak dejte do mixéru nakrájená avokáda, česnek, bazalku a pár kapek citornové šťávy, aby Vám avokádo nezhnědlo, ale zůstalo krásně zelené. Toto vše promixujte a posléze přilijte olej, opět promixněte a ochuťte solí a pepřem dle libosti. 

Máte-li čestvé těstoviny, budou uvařeny vmžiku. Dejte tedy pozor, abyste je měli krásně al dente. Slijte vodu, neprolévejte je pak však už studenou vodou, to Vám budu opakovat do omletí. :) Těstoviny přece chceme krásně teplé.

Uvařené těstoviny smíchejte s avokádovou směsí, vmíchejte kukuřici, ozdobte cherry rajčaty, případně ještě bylinkami a máte hotovo. Dobrou chuť!

Posted on October 1, 2015 .