houbové krupoto

Možná jste si všimli, že jsem pekla vepřová žebra, která jsem posléze servírovala s houbovým krupotem. Pro některé nezvyklá kombinace, pro jiné vítaná změna. Nicméně takové houbové krupoto bylo velice dobré i samo o sobě, proto Vám sem na něj dávám recept. Můžete jej vlastně jíst jen jako rizoto.

Ingredience: 200 g krup, 100 ml bílého vína, 750 ml kuřecího vývaru, 300 sušených/mrazených hub, 50 g másla, 1 cibule, 25g parmezánu, sůl, pepř.

V hrnci si rozehřejte máslo, orestujte na něm polovinu najemno nakrájené cibule a přidejte kroupy. Posléze přilijte víno a nechte ho pěkně odvařit. Jakmile se tak stane, přilijte cca necelou polovinu vývaru a vařte. Kroupy průběžně promíchněte a dle potřeby dolévejte vývar, dokud nebudou měkké. Počítejte s tím, že to jen tak nebude. Záleží na kroupách, 30 minut, 50 minut... Co takhle papiňák? Aspoň si v klidu můžete osmahnout na pánvi houby na cibulce s kmínem a solí, také nastouhat sýr.

Po změknutí krup přidejte osmažené houby, máslo, nastrouhaný sýr, osolte a opepřete dle chuti, promíchejte a máte hotovo. Nejlíp uděláte, když se do krupota nepustíte hned, ale dáte mu chvilinku na prolnutí chutí.

Gurmáni mohou krupoto ještě "vytunit" prolisovaným česnekem, majoránkou, tymiánem, či bazalkou... Kuchaři jste tu Vy! :)

 

 

Posted on February 20, 2015 .