pečené kuře na citronech s dýňovou kaší

Od února se vyhýbám alkoholu. Fajn, cítím se svěže, lehce, kocovina mi nekazí plány, myslí mi to jako za studenských let... Jenže co s těma železnýma zásobama výtečnýho vína? Myslím, že alkohol v jídle se nepočítá. :)) A tak tu máme kuře na citronech, přičemž omastek jsem svařila právě s vínem. Hmmmmmm, mňam!

Ingredience na kuře: malé kuřátko, či půlka většího, 2 citrony, 2 palice česneku (přepůlené napříč), 1 větší červená cibule, 2 lžíce másla, sůl, čerstvě namletý pepř, hrst tymiánu, 1/2 hrnku bílého vína, 1/2 hrnku vývaru, alobal.

Ingredience na kaši: půl hokkaido dýně, větší bramboru (anebo půl na půl, záleží na Vás), sůl, pepř, máslo.

Předehřejte troubu na 220 C. Kuře dobře omyjte, zbavte nečistot a tučných částí. Vložte jej do pečící mísy, osolte, popepřete a do něj, či pod něj vložte jeden na měsíčky nakrájený citron, většinu tymiánu a česnek z půl palice zbavené slupek. Poklaďte na kuře plátky másla, podlijte jej vodou a kolem něj rozložte zbylé přepůlené palice česneku, na čtvrtky nakrájenou červenou cibuli, čtvrtky citronu, posypte tymiánem, případně ještě pepřem a solí. Dejte péct přikryté alobalem min. na 1,5 hodiny.

Cca po hodině pečení si připravte kaši. Nakrájejde dýni na kostičky, brambo na ještě menší kostičky, dejte vařit do osolené vody. Jakmile bude vše měkké (dýně bude zřejmě dříve, nevadí), slijte, přidejte máslo a rozmačkejte na kaši. Ochuťte solí, pepřem dle chuti a máte hotovo. Žádné mléko není třeba.

Poté zpět ke kuřeti - v rendlíku svařte vývar od kuřete a víno a při varu zredukujte toto množství na polovinu (cca 5 minut). Podlévali-li jste málo a šťávy není ji dostatek, můžete přidat trochu vývaru z kostky. Šťávou pak polijte jak kuře, tak i kaši. Dobrou chuť!

Posted on April 14, 2015 .