italské rizoto s fenyklem

Zbyla mi citronovo-vínová šťáva od kuřete (recept zde: http://www.spoluustolu.cz/k-obedu/2015/4/14/pecene-kure-na-citronech-s-dynovou-kasi), která mi fakt chutnala, což mne navedlo na myšlenku "co s tím?". Rychlou obhlídkou lednice už začínalo být jasno a při pohledu do komory na ty zásoby italské rýže, už vlastně nebylo vyhnutí. Na italské kuchyni je fajn, že si vystačí s málem a nežene Vás do obchodu :)).

Ingredience: 1 velký fenykl, 1 lžíce másla, 1 stroužek česneku, 1 cibule, 100 g italské rýže na rizoto, 150 ml bílého vína, 450 ml vývaru (zde jsem použila zmiňovanou šťávu), kůra z 1 citronu, 20 g parmezánu. 

Nejprve odstraňte listy fenyklu, omyjte jej, očistěte a nakrájejte na kolečka. Ty jsem pak ještě přepůlila, ať nejsou tak velká. Stejně tak si nakrájejte najemno cibuli a na plátky česnek.

Rozehřejte na pánvi máslo a orestujte na něm cibuli, česnek i fenykl do změknutí. Posléze přisypte syrovou rýži a po 1 minutu ji smažte. Přilijte víno a nechte jej svařit. Následovně přilijte část vývaru tak, aby byla rýže potopená. Občasně míchejte a dle potřeby dolévejte zbytek vývaru. Třeba jej ani nevypotřebujete celý, záleží na rýži. Každopádně ji vařte tak dlouho, dokud nebude al dente, tedy poloměkká. A mějte na paměti, že tato rýže Vám pořádně nabere na objemu, takže 100 g syrové stačí.

Zatímco se bude rýže vařit, ostrouhejte si kůru z citronu a nastrouhejte si parmezán (tvrdý sýr Gran Moravia stačí). Myslete na to, že tento sýr je sám o sobě slaný a výrazněji se Vám promítne do chuti jídla. Spolu s vývarem, který je též slaný, Vám rizoto dochutí tak, že solení v tomto případě není třeba. Takže ne, na sůl jsem ve výčtu nezapomněla, prostě v tomto receptu není třeba. :))

Jakmle je rýže al dente, vmíchejte do rizota kůru a sýr. Odstavte z plotny, přikryté nechte pár minutek odležet a pak hurá do servírování. Jo, a to víno k tomu samozřejmě dopijte, ať se nezkazí :D.

rýži lehce osmahněte...

rýži lehce osmahněte...

... a přilijte víno

... a přilijte víno

průběžně dolévejte vývar

průběžně dolévejte vývar

vmíchejte kúru

vmíchejte kúru

vmíchejte sýr a máte hotovo :)

vmíchejte sýr a máte hotovo :)

Posted on April 30, 2015 .