pečené klobásky na zelenině

Tip na tento recept jsem okoukala v posilovně, když jsem běhala na pásu. Není to moje běžná praktika dívat se při cvičení na program o jídle, takže pak stačilo málo a za tatranku, kterou normálně nejím, bych zvýšila své tempo i dvojnásobně, jen aby byla moje!

Trochu překvápko bylo, že když jsem sháněla ke koupi malé masité klobásky, naběhala jsem se ještě více a stejně nesehnala. Takže jsem v závěru použila jiné, ač taky jim nešlo říct "ne". Tak si pište...

Ingredience: větší červená paprika, větší červená cibule, česnek, 5 - 6 malých klobásek, 3 a více malých raných brambor, lžička tymiánu, deci bílého vína, lžíce olivového oleje, sůl a pepř.

Předehřejte si troubu na 220 °C. Papriku nakrájejte na proužky, cibuli na čtvrtky, česnek na plátky, brambory stačí na půlky. Zeleninu dejte spolu s klobáskami do pekáče, posolte, popepřete, posypte bylinkami, polijte lžící oleje a pořádně v něm promíchejte, abyste všechnu zeleninu omastili a prokořenili. Klobásky pak uložte tak, aby je nepřekrývala zelenina, případně propíchněte vidličkou, ať se jim v troubě lépe daří. Dejte péct, na víno přijde později.

Po půl hodině pečení obraťte klobásky na druhou stranu a přilijte do pekáče víno. Pečte dalších 20 minut s tím, že budete mít hotovo. Díky zelenině a bramborám již není třeba ničeho, ani chleba. Ovšem proti gustu... :)

připravená zelenina

připravená zelenina

a s chutí do toho!

a s chutí do toho!

Posted on April 21, 2015 .