citronové telecí kotlety

Sice to bývá svátečně, ale občas se do kuchyně připlete Kocour. Tentokrát se vycajchnoval s telecím masem naloženým v citronové omáčce. Boha, já bych se těch jeho výtvorů ujedla! Nejinak tomu bylo i v tomto případě.

Ingredience: 4 naklepané telecí kotlety (nebo povícero medailonků), 2 citrony, 6 lžic olivového oleje, 1 lžíce másla, sůl, pepř, tymián, případně pažitku. 

Ostrouhejte si kůru z citronů a z nich pak z jednoho vymačkejte šťávu. Tuto citronovou šťávu smíchejte se 4 lžícemi olivového oleje, pepřem a posléze i s nastrouhanou kůrou. Maso si naskládejte do pečící mísy, posypte bylinkami a polijte jej připravenou marinádou. Přikryté potravinářskou fólií jej nechte alespoň hodinu marinovat v lednici, přičemž v průběhu maso jednou otočte, ať poctivě nasaje ze všech stran.

Posléze si rozehřejte 2 lžíce oleje na pánvi a osmažte v něm naložené maso z obou stran po cca 2 minuty. Osmažené maso vyjměte a nechte opět přikryté, zatímco slijete zbytek marinády na tu samou pánev. Vymačkejte k ní druhý citron. Zprudka přiveďte k varu, přidejte máslo a opět sůl a pepř. Jakmile šťávu provaříte, vraťte na pánev kotlety, pěkně je v této šťávě ještě trochu povařte a hurá na talíř. Nejlépe na teplý talíř. Dáte-li jej před tím na chvilinku do mikrovlny, úplně si tím toto jídlo "vymazlíte" :). Nezapomeňte maso polít zbylou šťávou. Jako přílohu jsme zvolili bramborovou kaši a dušenou mrkev. A ta pažitka je samozřejmě na ozdobu. Dobrou chuť!

marináda

marináda

ještě zalít citronovou omáčkou a dát uležet

ještě zalít citronovou omáčkou a dát uležet

Posted on May 21, 2015 .