chřestová polévka se slaninou

A tak tedy do třetice ještě ten chřest, ať tu jeho sezónu hezky zakončíme. Najdete tu zelený chřest obalený ve slanině, pak salát z bílého chřestu s vajíčkem, teď ještě dávám k dobru polévku, ať je to kompletní. Asi jste si už všimli, že nedokážu oddělit chřest od anglické slaniny. Jako takhle, slanina je uznávaná v paleo dietě, tak to přece nemůže být tak hrozný prohřešek, néééé? :)

Ingredience: svazek chřestu, kelímek smetany na vaření, 2 kostky zeleninového bujónu, 50 g kvalitní anglické slaniny, 1 cibule, 2 stroužky česneku, sůl, pepř, olej.

Bílý chřest není třeba zbavovat horní vrstvy, leda by byl nějaký postarší, což doufám, že mít nebudete. Opětovně: máte-li však zelený chřest, oloupejte jej od hlavičky směřem dolů. Každopádně bílý chřest omyjte, odkrojte konce a nakrájejte na kousky, viz foto 2. Dejte jej vařit do osolené vody až do poloměkka. Kdo chce polévku zdobit chřestovými hlavičkami, ty nechá bokem, v opačném případě je dejte vařit spolu s ostatním chřestem.

Cibuli a česnek si nakrájejte najemno. V hrnci pak na troše oleje osmahněte jak cibuli, tak česnek a po osmažení do hrnce přidejte uvařený chřest. Po cca minutě přilijte 1,5 l vody (klidně od chřestu, pokud jste ji neslili), přidejte bujón a vařte. Mezitím si na suché pánvi osmažte slaninu. Klidně nechte plátky v celku a udělejte si z ní chipsy anebo ji nakrájete na menší kousky, aby se v polévce dobře jedla. Slaninu dejte bokem, ještě nebude potřeba.

Co se přípravy hlaviček na zdobení týká, ty dejte do vroucí vody, po 2 minutách ve varu je slijte a okamžitě zchlaďte studenou vodou. Též je dejte bokem :).

Jakmile je chřest již zcela měkký, polévku pomocí soli a pepře ochuťte. Máte-li tyčový mixér, rovnou v hrnci ji rozmixujte, v opačném případě ji přelijte do stolního mixéru a udělejte totéž. O tom, jak se těším, až mi vrátí ruční mixér z opravny si povíme později ))), každopádně chybí mi citelně.

Do rozmixované polévky přilijte smetanu dle potřeby. Někdo třeba méně, než celý kelímek, jiný ještě může k rozředění přilít trochu mléka - až dosáhnete požadované konzistence. Po přidání smetany ještě nezapomeňte "doladit" chuť. Při servírování polévku ozdobte slaninovými chipsy a chřestovými hlavičkami.

Posted on June 26, 2015 .