karamelizovaný losos s polentou

Další jednoduchý recept, který jistě osvěží Váš jídelníček, pokud jej ještě neznáte. A aby byl Váš oběd zcela vyjímečný, jako přílohu jsem zvolila polentu - a s tou můžete dělat divy.

Ingredience: 2 filety lososa (s kůží, či bez), 1/2 hrníčku cukru, 2 lžičky soli, pepř, sůl, olej, 100 g kukuřičné instantní polenty (k tomu 375 ml vody).

Rozehřejte si troubu na 230 ºC a začněte s polentou. Připravte ji dle návodu s tím, že s polentou si můžete dělat takřka cokoli chcete. Připravit ji s vodou, s mlékem, s vývarem, smíchat ji se zeleninou, s kořením, udělat z ní kaši, nechat ji ztuhnout v lednici a vykrojit pak do různých tvarů, osmažit, za studena, za tepla, nasladko, naslano... Vlastně si ji k tomu lososu udělejte, jak chcete. Já jsem volila tu variantu, že jsem ji připravila obyčejně, dala na nízko do formy, nechala ji ztuhnout v lednici během přípravy lososa a pak jsem ji nakrájenou na trojúhelníčky lehce osmažila. Na porci pro 2 mi bohatě stačilo 100 g polenty (tj. 375 ml osolené vody k přípravě).

Co se samotného lososu týká, v hlubokém talíři si smíchejte cukr se solí a pepřem. V této sypké směsi si bohatě obalte filety a osmažte je takto na oleji, cca 3 minuty z každé strany při středním plameni. Máte-li lososa s kůží, tuto stranu nechte smažit klidně i 5 minut. Dávejte při tom pozor, ať se Vám směs nepřipaluje. Osmažené je opatrně vyjměte z pánve (filety bez kůže drží méně pohromadě) a dejte do zapékací mísy. Nasypte na ně zbytek sypké směsi, kterou jste neupotřebili a dejte je péct na 15 minut.

Během této doby si můžete připravit ztuhlou polentu. Jak jsem již psala, třeba ji v různých tvarech, které si vykrojíte, usmažit. Pak už jen třeba plátky citronu, bylinky a můžete servírovat :).

usmažené před zapečením

usmažené před zapečením

Posted on June 29, 2015 .