květákový krém s čedarem

Zeleninové krémy k obědu jsou to nejvděčnější, co nejen přes léto může být. Do mixéru dáte, co dům dal a za vmžiku máte hotové teplé jídlo. Zelenina, kuřecí maso, vývar, bylinky, smetana... Dle mé zásady, že přes léto budu (a tím i Vy) v kuchyni co nejkratší čas, vznikl i tento květákový krém s čedarem. Sýr jsem do zeleninového krému ještě nedala a ono ejhle, olizovali jsme se až za ušima. Rozhodně nepřeháním, když Vám tuto polévku doporučím s tím, že je "must", tedy nutno zkusit.

Ingredience: 500 g květáku, 120 g čedar sýru, 250 ml plnotučné smetany, 1 cibule, 2 stroužky česneku, 500 ml (hotového) vývaru, špetka tymiánu, sůl, pepř, olivový olej.

Květák si rozdělte na malé hlavičky a ty dejte vařit do osolené vody. Mezitím si nakrájejte cibuli, nalisujte česnek, připravte tymián. Cibuli osmažte na pánvi na troše oleje, posléze přidejte jak česnek, tak tymián a vše zalijte vývarem. Směs na pánvi vařte na mírném plameni, než se Vám ve vedlejším hrnci uvaří květák.

Jakmile se tak stane, měkký květák slijte a do hrnce k němu přidejte vše z pánve. Polévku přiveďte k varu, osolte a opepřete dle chuti, je-li to třeba. Nic se neděje, když se Vám květák trochu rozvaří, stejně jej budete mixovat. Jakmile polévka projde varem, přidejte k ní čedar nalámaný na kousky a buď ji rovnou rozmixujte v hrnci ručním mixérem, anebo ji přelijte do stolního mixéru. Jakmile je vše rozmixováno, přidejte smetanu. Buď jen smetanu, anebo to napůl "řízněte" s mlékem, jak se Vám zlíbí. Mlékem můžete polévku případně naředit, kdyby na Vás byla moc hustá. Přilívejte však opatrně, je snažší polévku naředit, než zahustit. Před dokončením ji ještě ochutnejte a případně dochuťte kořením.

Věřím, že z polévky budete nadšení jako my. Tohle je přesně ten recept, co řadíme mezi TOP. A samozřejmě všechny suroviny si můžete mimojiné zakoupit ve SKLIZENO v Dejvicích. Dobrou chuť!

Posted on July 14, 2015 .