salát s cizrnou a tuňákem

Rovnu na Vás vybalím, že tyhle teploty kolem 40 stupňů opravdu zbožňuju. Vím, že nás takových mnoho není, ale aktuálně jsem nejšťastnější člověk v širokém okolí. Má to však za následek, že poslední pomyšlení mám na vydatnější jídlo. Vymýšlím tedy alespoň lehká jídla, která jsou chutná a také nezastírám, že dietní. Stejně takto vzniknul i tento salátek. V komoře jako obvykle byla plechovka tuňáka, pak sklenice parádní cizrny zakoupená ve španělském obchůdku, v lednici sýr z farmy a už se to rýsovalo. Vzniknul salát, který byl velice chutný, poměrně kreativní a hlavně lehký. Tak hurá na něj.

Ingredience pro 1: 150 g cizrny, plechovka tuňáka (cca 60 g), 1 rajče, 1/2 menší červené cibule, 30 g oblíbeného tvrdého sýru (eidam, kozí, ovčí...), bazalkové pesto a pepř.

Začnu jednou radou: nemám-li doma bazalkové pesto, v rychlosti si umíchám své pomocí směsi pesto presto od koření od Antonína. Tento fígl používám už déle, než rok a půl, takže si sypu popel na hlavu, že jsem Vám to neřekla dříve. Ač lepší pozdě, než nikdy :).

A teď zpět k salátu. Jak vidíte, opět to není žádná věda. Naservírujete na talíř slitou cizrnu, na ni kousky tuňáku, stejně jako sýru, cibuli nakrájenou na kroužky. To vše pokapete připraveným pestem, přidáte rajčata nakrájená na lodičky a popepříte. Tím máte hotovo. Já jsem jej ještě přizdobila bazalakovými listy. Tak dobrou chuť!

Mimochodem výraz "rajčata či jablka nakrájená na lodičky" jsem pochytila poměrně nedávno při konverzaci o jídle, takže teď si tohoto výrazu zřejmě dost užijete :).

Posted on August 10, 2015 .