těstoviny se slávkami

Koupila jsem plechovku slávek a pak jsem se tvářila děsně profi, jak servíruju středomořskou krmi. Jo, to by mi šlo. :D Považuju však za správné přiznat se, že jsem se kvůli tomu v kuchyni opravdu dlouho nepozdržela. Těstoviny se dělaly samy a ostatní suroviny jsem nakrájela a dala na pánev. Takže asi tolik k mému středomořskému umu. Ovšem stejně tak ráda bych ještě dodala, že v horkách, která teď panují, to byl naprosto skvělý oběd. Lehký, svěží, chutný, čili za minimum práce maximum nadšení.

Ingredience: špagety pro 2 osoby, 2 plechovky slávek CALVO á 80 g (ty mám ověřené), rajčatové pesto, 2 stroužky česneku, cca 10 cherry rajčat, 1 dcl bílého vína, 1 chilli paprička, cca 10 lístků bazalky, olivový olej, sůl, pepř.

Nejdříve jsem si vše připravila - nakrájela česnek na plátky, rajčata na čtvrtky, nasekala lístky bazalky a chilli papričku. Zatímco se mi rozehříval olej na pánvi, dala jsem vařit osolenou vodu na těstoviny a slila si šťávu ze slávek. Na pánvi jsem posléze osmažila česnek spolu s chilli a pak k nim přidala rajčata. Jakmile trochu změkla, přidala jsem ještě slávky, párkrát promíchala a směs jsem zalila vínem. Těstoviny už se krásně vařily, takže bylo-li třeba, občas jsem na pánev přilila vodu od těstovin. 

Směs na pánvi nevyžadovala moc. V momentě, kdy rajčata byla krásně měkká, bylo dokonáno. Ještě ji můžete osolit a opepřit dle chuti, já tak nakonec neudělala - ať si každý dochutí na talíři po svém. Těstoviny jsem uvařila al dente, čili jsem je slila o cca 2 minuty dříve, než se uvádělo na příbalu a rozhodně jsem je neprolévala studenou vodou - chtěla jsem je servírovat krásně teplé. A vůbec, prolévat právě uvařené těstoviny studenou vodou je poměrně hřích, za který by nás Italové nejspíš vypleskali :D.

Uvařené těstoviny jsem smíchala s pestem, přičemž nemáte-li rajčatové, bazalkové bude stejně dobré a domácí samozřejmě nejlepší. Pak už jsem mohla servírovat. Na těstoviny dát směs z pánve, trochu ještě posypat nasekanou bazalkou a hlavně se nezapomenout tvářit profi :). 

Tak si tento snadný receptík užijte a doufám, že Vám bude chutnat. 

ingredience

ingredience

2. česnek a chilli

2. česnek a chilli

1. příprava před vařením

1. příprava před vařením

3. přidejte rajčata, pak ještě slávky a víno

3. přidejte rajčata, pak ještě slávky a víno

4. uvařte špagety al dente, tj. vařte o 2 minuty méně

4. uvařte špagety al dente, tj. vařte o 2 minuty méně

5. promíchejte špagety s pestem

5. promíchejte špagety s pestem

Posted on August 27, 2015 .