kuřecí plátek s těstovinami

DSC_0938.JPG

Nic ve mě nevzbuzuje větší hrůzu, než kuřecí maso. Kupuju jej tak výjimečně, že zatímco v jiných domácnostech je sváteční například jehněčí, u nás kuřecí. Vlastně kolik jsme měli kuřecího za poslední rok, spočítáte na blogu, protože jsem Vás o žádné neošidila. Je tomu tak proto, že si o kuřatech dostupných v běžných obchodech myslím své. A tím bych to utla, než se vytočím. :))) O to větší radost mám, když narazím na kuřecí maso s prokazatelným původem od poctivého farmáře, či kupuju-li jej od někoho, kdo nějakou farmu navštěvuje, tedy ji zná a můžu se na takovou referenci spolehnout. 

Výtečné kuřecí masíčko jsem posledně zakoupila ve Sklizeno v Dejvicích. Jako přílohu jsem volila čerstvé těstoviny s rajčaty, houbami a parmezánem a mohli jsme se utlouct. Tohle bylo totiž kuřecí maso z farmy, které mělo naprosto vyjímečnou chuť. Jestli máte kuřata od souseda, z farmy, z obchodu, z trhů, nechám na Vás, každopádně tento recept by Vám neměl uniknout.

Ingredience pro 4 osoby: 500 g kuřecích prsou z farmy, 300 g čerstvých těstovin, 500 ml (hotového) kuřecího vývaru, 1/2 hrníčku nastrouhaného parmezánu, 1/2 hrníčku plnotučné smetany, 25 g hub (sušených, mrazených či čerstvých), cca 12 ks cherry rajčátek, 3 stroužky česneku, sů, pepř, olej (bazalka).

Pokud nepoužíváte hotový vývar, připravte si svůj. Dále si dejte vařit osolenou vodu na těstoviny, nachystejte houby a nakrájejte česnek na tenké plátky. Jestliže máte houby sušené, nepotřebujete je namáčet, použijte je tak, jak jsou. Na pánvi rozehřejte olej a orestujte na něm česnek s houbami, zhruba po 3 minuty a posléze na pánev přilijte vývar. Nechce vařit na opravdu mírném plameni. Dále si nakrájejte rajčátka na půlky, natrouhejte si sýr. 

Jakmile Vám začne vřít voda na těstoviny, postupujte dle návodu. Pokud však s čerstvými těstovinami nemáte zkušenost, upozorňuju, že jsou hotové takřka ihned, obzvlášť vaříte-li je správně al dente. Tyto těstoviny se Vám ještě ke všemu dodělají na pánvi, takže je ve vroucí vodě nechte opravdu jen chvilinku. Pamatujte tedy během vaření na to, že jakmile dáte těstoviny do vroucí vody, ničím dalším se nerozptylujte, po chvíli ji slijte a nechte přikryté, než dovaříte ostatní součásti tohoto výtečného obědu/večeře.

*NIKDY uvařené těstoviny neprolévejte vodou. Proč byste to dělali? Chcete je mít přece krásně teplé, nikoli studené a pokud je neprolijete, rozhodně jim nic špatného není, naopak :))).

Až vývar na pánvi přijde k varu, přilijte k němu smetanu a zamíchejte jej. Posléze přidejte nakrájená rajčata, směs osolte a opepřete. Směs na pánvi se Vám tedy vaří, těstoviny jsou přikryté v hrnci a ještě je třeba připravit kuřecí maso. Nasolené a opepřené jej osmažte na rozpáleném oleji zhruba 4 - 6 minut z každé strany dle tloušťky plátku a opět nechce maso přikryté, aby vydrželo krásně teplé. V momentě, kdy směs na pánvi opět přijde k varu, přidejte do ní sýr a nechte jej rozpustit. Směs vařte tak dlouho, dokud jsou rajčata měkká.

Ke konci ještě přidejte těstoviny do směsi na pánev, chvíli provařte a míchejte, než se krásně spojí se směsí a můžete servírovat!

Když se teď na tento receptík koukám, vypadá poněkud hekticky, ale opravdu tomu tak není. A kdyby se náááhodou stalo, že toho na Vás bude v jednu chvíli dost, tak si třeba maso udělejte až na konec, zatímco vše ostatní budete držet teplé pod pokličkou. Vždyť vaříte Vy, takže no stress :)))

Tak dobrou chuť!

Posted on July 20, 2015 .