italské kuře na rajčatech

Možná už jste si toho všimli, ale aby bylo naprosto jasno: jedná-li se o italské recepty, nejsem to já, kdo vaří. Maximálně tak asistuju, přičemž nezastírám, že upřednostňuju, když můžu zasednout až ke stolu. Takže vaří ten můj Kocour anebo Antonio (zde), náš italský kamarád. Jednoduše proto, že když někomu něco fakt jde, ráda mu to přenechám :)). Zrovna tento recept je dílem Kocoura. Rozumějte, přece si nemůžu stále uzurpovat kuchyň pro sebe a pak ty jeho italský dobroty bych klidně jedla každý den; vlastně cokoli, co uvaří. Nejinak tomu bylo i tentokrát, prostě totální mana. Což mě opět přivádí na myšlenku, že v září budu cestovat po Toskánsku a Umbrii a jen si cpát bříško. Už aby! Jo, já a italská kuchyně, to je doživotní láska! Ale to ta ke Kocourovi taky :)

Jak můžete vidět, zase jen pár jednoduchých surovin a za chvíli je na talíři totální dobrota. Bílé víno samozřejmě nechybí :)

Ingredience: 1 kg kuřecích stehen (paliček, jiných kousků), 6 - 8 rajčat, 150 ml bílého vína, 50 g rýru pecorino, 30 g másla, 30 ml olivového oleje, 1 větší cibule, 1 pálivá chilli paprička, hrst bazalky a petržele, sůl.

Začněte tím, že z kuřete odstraníte kůži. Malinko ji nařízněte od masa a pak ji sundáte snadno; nám šla stáhnout lehce pomocí prstů. Kuřecí části jsme pak nastříhali na menší kousky. Neboť jsme věděli, že máme chvilku, než si vše připravíme, naložili jsme mezitím maso se solí, olejem, bylinkami a trouchou vína. Opět jsme použili marinovačku, ale pokud ji nemáte, bude stačit, když maso necháte takto alespoň odležet.

Posléze dobře omytá rajčata nařízněte na špičce slabě do křížku a dejte je do vroucí vody. Jakmile projdou varem (že to již stačilo poznáte, když se slupka začne oddělovat od rajských sama), slijte je a stáhněte z rajčat zbývající slupky.

Nakrájejte si mezitím cibuli na kroužky, nasekejte chilli papričku s bylinkami, sýr doslova nadrolte na drobno a nakrájejte uvařená rajčata na osminky. Rozehřejte na pánvi máslo, osmažte na něm cibulové kroužky a přidejte naložené kuře. Jakmile se kuře zatáhne (tj. nebude syrové), přidejte víno a nasekanou papričku. V momentě, kdy se víno zredukuje, můžete také přidat rajčata, bylinky a sýr. Pánev přikryjte pokličkou a za občasného míchání a podlití takto duste cca hodinu. Až se bude masíčko úplně rozpadat... V průběhu jej můžete dochutit solí a pepřem. Mňam. Jako přílohu doporučuji rýži. 

Posted on August 17, 2015 .