marinovaný losos se zázvorem

Jak jste si mohli všimnout, nedávno jsem se snažila ozvláštnit chuť lososa, čistě pro zpestření jídelníčku, kterého jsem karamelizovala. Nyní přicházím se stejnou misí podruhé - marinovala jsem jej v česneku a zázvoru. Mňam! Ne, že by mi losos jako takový moc nechutnal, právě naopak. Nicméně chci-li ho jíst častěji, musím to doma nějak zamaskovat, aby nevypadalo, že mi došla kreativita :D.

Marinování jsem dřív moc neholdovala, protože jsem si chtěla vychutnat co nejpřirozenější chuť suroviny, jistil to leda tak pepř a sůl. Nicméně se začíná ukazovat (no dobře, vy už to nejspíš dávno víte :), že ono na tom marinování něco bude. Kor, máte-li čerstvé bylinky a ne nějakou kořenící směs z obchodu, ve které ani nevíte, co je přidáno. Zatím se tedy potýkám s tím, že na marinování nejsem zvyklá a vzpomenu si na něj samozřejmě až v momentě, kdy začnu chystat jídlo. Toto se mi teď však zdárně podařilo vyřešit - koupila jsem si marinovačku, která tuto zapeklitou situaci vyřeší do pár desítek minut. Tak to jen na okraj pro ty, kteří jsou na tom stejně. Prostě mi dovolila tvářit se profi a ne zmateně, a to se počítá. Snad Vás ani tentokrát nepřekvapí, že je to zase recept lehký a rychlý - má pouze 7 přísad. Jak už jsem říkala, přece v tom horku nebudeme zavření v kuchyni...

Ingrediece: 250 g filetu lososa, 2 stroužky česneku, lžíce sójové omáčky, vrchovatá lžíce nastrouhaného zázvoru, lžíce medu, sůl, pepř.

Začala jsem tím, že jsem odstranila kůži. Šla snadno stáhnout, takže to nebyla žádná věda. Zaseknete-li se, maličko ji odřízněte nožem od filetu a půjde to snadno. Filet jsem také rozřízla na dvě porce. Posléze jsem si nastrouhala zázvor a nalisovala česnek. Jak zázvor, tak česnek jsem vetřela do lososa. Filety jsem ještě osolila, opepřila a polila sójovkou a medem.

Takto lososa dejte minimálně na 2 hodiny marinovat přikrytého potravinářskou fólií do lednice anebo na 20 minut do marinovačky.  To se mi to machruje, co? :) Jsem Vám totiž neřekla, že funguje na principu vakua, v čemž tkví úspěch procesu. Díky vakuu se roztáhnou vlákna masa, a to pak lépe a rychleji nasaje marinádu.

Mezitím si rozehřejte troubu na 190 °C. Lososa pak dejte na plech vyložený pečícím papírem a pečte jej cca 20 minut. Servírovat jej můžete s rýží, se špaldou jako já (nééé, že bych si to opět předem rozvrhla a dala ji namočit třeba přes noc, takže mě zachránil papiňák, ve kterém se stejně dělala dobrou hodinu), dobrý by byl též s nějakým zeleninovým salátkem... Vaší fantazii se však meze nekladou. Já jsem přílohu ještě posypala nasekaným rozmarýnem a díky špaldě takto vznikla lehká a chutná večeře.

toť vše, co je potřeba

toť vše, co je potřeba

česnek a zázvor dobře vetřete do lososa

česnek a zázvor dobře vetřete do lososa

moje marinovačka v plné kráse

moje marinovačka v plné kráse

Ať se rovnou ušetřím dotazům, tak poradím, že tuhle marinovačku můžete koupit kupříkladu na www.bavimevarit.cz. Já jsem s ní fakt spokojená a potažmo by nebylo třeba marinovat ani těch 20 minut. Stejně tak v ní marinuju maso a zeleninu - třeba na gril.

Posted on August 6, 2015 .