pečená dýně s ořechy a javorovým sirupem

Už jste se na blogu mohli párkrát dočíst, že běžně nejím rýži, brambory, těstoviny... Takže zatímco si nejspíš říkáte, že jsem "fakt divná" :), tak pravda je taková, že bez příloh nezůstávám. Jen zkouším ty méně obvyklé. Věčně se cpu cizrnou, různýma zeleninovýma pyré, červenou čočkou, fazolovýma luskama, špaldou (miluju ji s kysaným zelím), zeleninou připravovanou na desítky způsobů, nedávno jsem velice přišla na chuť pohance... Ovšem nedávno jsem vyrukovala s něčím, co mě chuťově zase vyneslo o pár příček výš. Když jsem upekla dýni spolu s červenou cibulí, ořechy, sýrem a javorovým sirupem a pak poslouchala to spokojený mlaskání u stolu, nezbylo mi, než se za tuto novinku v našem jídelníčku pochválit. Marně jsem si myslela, že dýňová příloha vydrží na dva dny, padla hnedle k obědu. K ní jsme udělali grilované kuřecí plátky a nutno říct, že i bez masa, jen tak, si pochutnáte. Takže se jdu o tuhle dobrotu s Váma podělit...

Ingredience: 600 g dýně, 1 větší červená cibule, 100 g sýru (feta, nebo nějaký čerstvý výraznější), hrstka ořechů (raději víc, jsou v tom fakt super), hrstka koriandru, trochu chilli, 3 lžíce javorového sirupu, 3 lžíce olivového oleje, sůl, pepř.

Předehřejte si troubu na 200 °C a připravte si všechny suroviny. Dýni rozpulte a vyberte vnitřek i se semínky. Pak ji i se slupkou, pokud máte hokkaido/máslovou/muškátovou..., pořádně omyjte a nakrájejte na malé kostičky. Cibuli si nakrájejte na proužky, sýr na kostičky, ořechy lehce nasekejte nožem, koriandr také nasekejte, chilli (pokud jej nemáte mletý) nadrťte a vlastně máte hotovo. Do zapékací mísy vyskládejte kostičky dýně, posypte ji cibulí, ořechy, to vše zalijte olivovým olejem, osolte a opepřete podle chuti/oka/odhadu, určitě nic nezkazíte. Směs na plechu srovnejte třeba obracečkou nebo lžící a zalijte sirupem. Takto dejte péct na cca 45 minut, přičemž směs občas, třeba tou obracečkou, "prohrábněte". Jakmile je dýně měkká, ještě za tepla ji posypte sýrem, koriandrem a kdo má v plánu nevynechat chilli, tak i chilli. Toť vše, dobrou chuť!

Posted on October 2, 2017 .