strapatsada, aneb vajíčka na řecký způsob

Dnes ráno se servírovala míchaná vajíčka na mé přání. Docela jsem koukala, že vypadala jinak, než obvykle, ale hlavně i chutnala. Vypáčila jsem z Kocoura hnedle, že si při té příležitosti našel recept na míchaná vajíčka na řecký způsob. Jak se ukázalo, změna v přípravě malá, v chuti obrovská. Mňam! Tak tady je máte.

Budete potřebovat 5 vajec, 1 velké rajče, stoužek česneku, oregáno (bazalka, libeček), olivový olej, sůl, 100 g feta sýru (cottage sýr), pepř.

Nejprve si překrojte rajče na půlky a nastrouhejte ho na struhadle tak, aby Vám zůstala slupka, tu vyhoďte. V misce si rozšlehejte vajíčka, česnek nasekejte nadrobno. Dejte na pánev trochu olivového oleje, česnek a přidejte rajčatový džus, který jste si poctivě nastrouhali. Rajčata Vám díky oleji pustí více vitamínů a také nebudou tak vodnatá. Osolte dvěma špetkama soli a začněte vařit.

Přiveďte směs k varu a přidejte oregáno, zhruba 3 špetky. My jsme přidali i bazalku a libeček, když už jsme je poctivě vypěstovali na balkoně (ale to už není po řecku). Směs promíchejte a přilijte do ní rozšlehaná vajíčka a míchejte, míchejte, míchejte, vždyť to znáte :). Ku konci ještě přidejte špetku soli, kdo chce, může přidat pepř, zamíchejte a můžete servírovat.

Na talíři ještě na řeckou míchanici patří přidat feta sýr. Ten jsme zrovna neměli, tak jsme si poradili cottagem sýrem.

Posted on October 4, 2014 .