vejce benedikt

Pak jsem se pustila do holandské omáčky. Ve vodní lázni jsem vyšlehala dva žloutky spolu se špetkou soli, přidala jsem předem připravených 50 ml vývaru (nechápu, jak se to mohlo stát, ale bílé víno jsem doma nenašla, jinak jej doporučuji jako vhodnou alternativu). Až jsem směs vyšlehala do pěny,  přimíchala jsem opatrně cca 70 g rozpuštěného a vychladlého másla (ne, tohle opravdu není snídaně pro každý den :), dochutila jsem ji citronovou šťávou a bylo hotovo. Její množství už si regulujete sami.

A nakonec přišel "hřeb rána" - udělat zastřená vejce. Teorie dobrá, ale praxe pokulhávala. Věděla jsem, že nejlépe toho docílím, když si vejce vyklepnu do naběračky a pak jej opatrně vložím do vody těsně před varem. Vařící voda už by mi s nima dělala neplechu. Jenže, kdo mi tu naběračku jako přidrží?! Řešení se však našlo :). Do vody, cca půl litru, jsem nalila 60 ml octa a mohla jsem začít dle původního plánu. Pak jsem jen po chvilce zkontrolovala (poté, co jsem vejce v lázni opatrně nabrala opět do naběračky), zda je bílek na dloubnutí prstem tuhý a žloutek se tam přelévá a vejce mohlo jít na toast. Byly to tak ty 4 minutky.

Pánskou verzi jsem udělala s masem. Kocour si den předem koupil bůček na tenké plátky, který jsem mu však okrájela o tučné, osmažila jej na pánvi a dala mezi vejce a toast. Stejně tak můžete učinit s angickou slaninou nebo lepší šunkou.

Pak už jsem jen malinko prohřála a promíchala holandskou omáčku, polila jí vejce, přidala trochu zeleniny, posypala petrželkou a mohla jít budit ke snídani :)

Aktuálně jsem na rukou nošena za exkluzivní sobotní snídani alá vejce benedikt, tak se s Vámi hned podělím.

Jako základ jsem zvolila toastový chléb, jiná možnost to ráno nebyla, ale příště se polepším. Opekla jsem jej na másle. Pouze z jedné strany, tu druhou jsem na nejnižší level pouze "dosušila". Ten s dírou je dietní pro mě :)

DSC_0426.jpg
Posted on April 13, 2014 .