bruschetta s rajčaty

Skvělé víno, výtečné doutníky z Toskánska a co k tomu? Nic!!! Takhle to nešlo nechat, ale doma se toho zrovinka moc nenabízelo. Rychle jsem ale zmerčila, že by mohlo přijít na bruschettu s rajčaty. Jednak na ní stačí pár surovin, hotová je za chvíli a pochutnáte si parádně. Obzvlášť takhle k vínku. Byly jsme po návratu z Toskánska, takže tenhle klasický italský předkrm byl jasnou inspirací.

Ingredience: francouzská bageta, 200 g cherry rajčat, hrstku bazalky, 2 stroužky česneku, sůl a olivový olej.

Rajčata nakrájejte na malé kousíčky, bazalku nasekejte, 1 stroužek česneku nalisujte. Toto všechno smíchejte v misce, přilijte trochu olivového oleje a osolte. Sami poznáte, že bez soli to nebude ono, tak ji určitě nevynechávejte.

Bagetu si nakrájejte na krajíčky a dejte ji grilovat. Ať už do mikrovlny nebo do trouby, či na domácí gril. Poté ogrilované krajíčky potřete olivovým olejem, očesnekujte zbylým stroužkem a můžete na ně servírovat rajčatovou směs.

Bruschetty jsou dobré jak teplé, tak i za studena. Tak doufám, že až si otevřete lahev a s div ne s hrůzou jako já zjistíte, že k ní nemáte nic na zub, tehle rychlý receptík Vám vytáhne trn z paty. Stejně tak je to dobrá párty pochoutka a můžete sami vidět, že se opravdu nenadřete :).

Posted on October 22, 2015 .