tuňáková pomazánka s avokádem a jablkem

Je to pár dní, co jsem k sobě domů sezvala pořádný babinec a hnedle jsem to pojala jako příležitost otestovat na těch mých holkách "něco nového a zdravého", ať mi moc neremcají, že mají dietu a podobně. Taky jsem už pojala přesvědčení, že Kocour si na tu moji kuchyni (mnohdy nevšedních zážitků :) zvyknul a už mu nic nerozhodí sandál. Tohle však byla jiná... 

Pohostila jsem je řepovou pomazánkou s křenem, která měla dost úspěch a kterou již znáte, ovšem většího ohlasu se mi dostalo s tuňákovou pomazánkou s avokádem a jablkem. Ta zmizela šmahem a s notnou dávkou chvály. To bychom měli :))). Přiznávám, že jsem více spoléhala na tu řepovou, protože ač jsem jablka máčela ve vodě s citronem, avokádo jsem taktéž obdařila pár kapkami citronu, stejně se mi nepodařilo docílit parádně zelenkavé barvičky. Holt kde bylo ubráno na barvě, tam bylo přidáno na chuti, takže za mě dobrý. Normálně bych tento receptík zveřejnila s notným skluzem, jak se tak znám, ale holky mi jdou po krku, takže tady ho máte:

Ingredience: 2 plechovky tuňáku, 1 avokádo, 1 menší červené jablko, 1 menší červená cibule, 1/2 hrníčku na krájeného celeru, 2 lžíce vlašských ořechů, šťáva z okurek, 1/2 lžičky plnotučné hořčice, špetka drceného kmínu, sůl, pepř a čerstvý kopr na ozdobu, případně rovnou do pomazánky. 

Nejprve jsem si připravila vše vyjma jablka a avokáda. Nakrájela jsem si cibuli na drobno, stejně tak celer, nasekala ořísky. Pak jsem si napustila misku s vodou a pár kapkami citronu, do které jsem dávala připravené kousky jablka, aby mi nezhnědlo. Jablko jsem odstavila a pustila se do avokáda. To jsem oloupala a v misce spolu s pár kapkami citronu rozmačkala vidličkou. K avokádu jsem přidala tuňáka, jablko, cibuli, celer, oříšky, hořčici, kmín a vše jsem ochutila. Vlastně ještě i pro sichr trošku zakápla citronem. Pomazánku jsem pak trochu povolila šťávou z okurek, ať se dobře maže. Jasná ukázka "co dům dal". :D Leč spoléhám na to, že okurky máte doma každý. Tak, a můžete začít mazat chlebíčky. S takovou čerstvou francouzskou bagetou se pak u Vás tato pomazánka dlouho neohřeje.

Posted on October 25, 2015 .