zapečená avokáda

S tvrdými avokády toho moc nenaděláte. Ale když si je nakoupím s tím, že mi doma "dojdou", je těžké jim odolat. Takže co s nimi? Na vajíčka nedám nutričně dopustit, stejně jako na ta avokáda, a tak vznikla zapečená avokáda s vejci. Nic víc, nic míň. Dobře, tak tedy ještě koření...

A když k tomu ke svačině přidáte krekr s nízkým obsahem sacharidů a cottage sýr, můžete si místo posilovny dát nohy na stůl :).

Ingredience: avokádo, 2 vejce, sůl, pepř, rozmarýn (či jaké koření chcete).

Avokáda rozkrojte na půl, vyjměte pecku a pomocí lžíce zvětšete prostor pro vejce. Avokáda zakliňte do těsné nádoby, do každé půlky vyklepněte po vajíčku, osolte, opepřete, okořeňte a dejte péct na 220 C po dobu cca 20 minut. Dost také záleží na tom, jak moc chcete mít vajíčka hotová, takže na to občas mrkněte, ať jsou upečena dle Vaší libosti. A máte hotovo!

A jak poznáte, že je avokádo zralé akorát tak k snědku a ne přezrálé? Po hmatu to mnohdy nestačí... Odloubněte zbytek stopky a je-li pod ním žlutá barva, je zralé. Čím tmavší barva, tím přezrálejší avokádo (kupříkladu barva totožná se slupkou). Chcete-li ho použít místo másla, dobře, dobře, ale jinak Vám příliš přezrálé avokádo bude akorát tak k vyhození do koše. Mimochodem toto akovádo není totožné s tím výše, to bylo naopak nedozrálé, proto jsem jej zapékala.

IMG_7353.JPG
Posted on February 23, 2015 .