grilované grepy

Dost lidí se mě teď ptá, co snídám, když jsem přestala jíst pečivo. Tak třeba ovesné kaše, granola parfait (musli s jogurtem, oříšky a ovocem ve skleničce), cottage sýr s jablkem, avokáda, vejce na měkko se zeleninou, avokádovou-vajíčkovou pomazánku s krekry, bílý jogurt s oříšky, jablka, čerstvé citrusové šťávy... a nově také grilované grepy. Jsou totiž hned hotové, dobré a teplé vždy zasytí více, než studené.

Ingredience: 1 velký grep, 2 lžíce medu, 2 špetky mleté skořice, muškátový oříšek, 2 špetky koriandru.

Zapněte si troubu na gril (pokud nemáte rovnou gril), přeřízněte grep na půlky a napasujte je do zapékací mísy. Posypte skořicí, koriandrem, nastrouhejte na něj trochu muškátového oříšku a na každou půlku grepu dejte lžíci tekutého medu. Kdo má pastovaný nebo starší netekutý med, je možné jej dát na pár sekund do mikrovlnky. Takto dejte grepy na cca 10 minut grilovat.

Můžete je pak sníst lžičkou, dužina Vám půjde dobře oddělit od slupky. A jsou fakt výborné! Když jsem je dělala prvně, myslela jsem, že mi postačí půlka grepu a podělím se o snídani, ale ukázalo se, že je to nemožné. :)

A ženy, Vy určitě víte, že zejména přes léto jsou pro nás grepy velice prospěšné...

Posted on May 19, 2015 .