pečená jablka s müsli

image.jpg

Mám tu pro Vás receptík jako dělaný pro chladné podzimní večery, tedy plněná pečená jablíčka. Nemám tušení, jak jste na tom Vy, ale já aktuálně dostávám jablka z různých zahrad od různých přátel, takže zásoby mám poměrně statečné. Záměrně uvádím "poměrně", neboť je to moje nejoblíbenější ovoce, spořádám jich několik denně. Vlastně jen při psaní tohoto receptu padla dvě. Holt mi to nedá... :)

Za sebe také můžu říct, že co se podzimu týká, mám jej naprosto jasně spojený s chutí jablek a skořice. Vybírám tak vonné svíčky, čaje, ovesné kaše, müsli tyčinky... Prostě cokoli se mi v této variantě nabízí. Tato jablíčka jsem dělala k jednomu sychravému večeru, který byl tímto hnedle snesitelnější. Doufám, že z nich budete taky takto nadšení.

Potřebné suroviny pro dvě jablka: 50 g müsli, 4 špetky skořice, 15 g másla, javorový/agávový sirup, kandované ovoce, rozinky, voda na podlití. Pak samozřejmě cokoli, co Vám chutná v müsli, anebo rovnou použijte Vaši oblíbenou müsli směs. A kdo nechce jablka podlévat vodou, může použít jablečný džus nebo červené víno.

Nejprve si rozehřejte troubu na 180 °C a nachystejte si máslo, ať trochu povolí. Pak vydlabejte z jablek jadřince a vemte to pěkně ze široka, ať se Vám do jablek vejde více müsli.

V misce si smíchejte všechny suroviny, co jste si nachystali na müsli směs, včetně sirupu. Záměrně Vám neříkám množství všeho, přece nebudete vážit rozinky. Prostě od oka a dle chuti :). Kdyby máslo ještě nebylo zcela povolené, klidně dejde celou misku na chvilinečku do mikrovlnky, ať to dobře promícháte.

Naplňte jablka, podlijte je vodou/džusem/vínem a ještě je polijte sirupem. Dejte péct na cca 50 minut a dobrota je hotová. 

image.jpg
image.jpg
image.jpg
Posted on October 9, 2014 .