cuketová frittata

Fakt mi dalo zabrat, jestli cuketová frittata patří do snídaní, či nikoli. Já bych ji na snídani brala, ale nevydržela bych čekat - příprava je jednoduchá, ale její pečení zabere přes půl hodiny. Takže ji máte zde.

Frittata je původně italský pokrm, který bych charakterizovala jako něco mezi omeletou a quichem (kiš = slaný koláč), ovšem bez těsta. A chuť? Po frittatě se můžu umlátit, tak asi tolik...

Ingredience: 1 větší cuketa, větší stroužek česneku, 4 celá vejce, 2 bílky, lžička soli, lžička pepře, lžička rozmarýnu (klidně drceného),  70 g nastrouhaného parmezánu, lžičku olivového oleje na smažení.

Nejprve nakrájejte česnek a cuketu na plátky, v misce si rozšlehejte vajíčka i s bílky se solí, pepřem a rozmarýnem. Pak si na pánvi rozehřejte olej a orestujte česnek tak, aby Vám nezhnědnul. Přidejte cuketu a smažte ji, dokud nebude zcela měkká. Po změknutí ji zalijte vajíčky a místy do směsi "rýpněte" vařečkou, abyste ji odlepili od dna pánvičky - ovšem velice jemně, ať z toho neuděláte smaženici. Záhy ztlumte sporák na minimum, posypte směs parmezánem, pánev přikryjte pokličkou a nechte dopéct. Bude to trvat cca 30 minut. Frittata se krásně dopeče - spodek nebude spálený, toho se neobávejte, na povrchu bude naopak krásně vláčná. Díky oleji pak krásně sklouzne na talíř a můžete se do ní s chutí pustit. Garantuji Vám, že dlouho nevydrží.

Posted on November 22, 2014 .