želé kostky s alkoholem

Jestli chcete překvapit na silvestrovské párty, s těmito želé kostkami máte jistotu, že se tak stane. Testovali jsme je 3x a vždy vzbudily velký zájem. 

Sestávají z Vašeho oblíbeného drinku v jiné podobě, než jste zvyklí - ať už se jedná o vodku s džusem, mojito, caipirinhu, rum s colou, cuba libre.... Prostě cokoli! Ale dávejte si pozor, hodíte do sebe pár nevinných kostiček a můžete se válet pod stolem. Co kostka, to panák, dalo by se říct.

Postup je velice jednoduchý, takže kostky nechť připraví chlapi, než se namalujeme na párty :)

Ingredience - sáček želé prášku na 300 ml tekutiny (kdo je zvyklý na želé pláty, stejně tak může být) a 300 ml Vašeho oblíbeného drinku (například 200 ml čerstvé pomerančové šťávy a 100 ml vodky nebo 200 ml coly a 100 ml rumu, odvážlivci samozřejmě půl na půl :), cukr.

A pak už jen postupujte podle návodu na sáčku od želé. Tj. nalijte drink do rendlíku, vsypte želatinový prášek, lžíci cukru, přiveďte k varu (není nutné, pokud uvidíte, že želé houstne), povařte 1 minutu a nalijte jej do nějaké větší nádoby, aby bylo tak cca 1 - 1,5 cm vysoké. Dejte do chladu a za pár minutek ho můžete nakrájet na ďábelsky zrádné kostičky.

Počítejte s tím, že barva želé se samozřejmě odvíjí od vybraného alkoholu. A kdo si chce vyhrát, může jej nalít do tvořítek na led, do každého "okýnka" vhodit nějakou dobrotu (kousíček ovoce, cokoli), meze se Vaší fantazii prostě nekladou. Je to Vaše párty!

Trošku prekérka je, že jsem tyhle kostičky ani jednou nestihla vyfotit nakrájené, takže na poslední párty jsem přemlouvala účastníky, ať mi udělají foto. Takže kdyby se Vám něco na té fotce nepozdávalo, jsem už notně okostičkovaná :D. 

Posted on December 29, 2014 .