domácí vaječný likér

před podáváním protřepat :)

před podáváním protřepat :)

Co by to bylo za Vánoce bez likéru? Ač jsem se doma setkala s názorem, že likér je pro důchodce a budeme ho dělat až na starý kolena, nakonec jsem se nedala a výsledek je ten, že vstáváme s likérem, usínáme s likérem a už je jasné, že jeho množství bylo zákeřně podceněno.

Letošní plán byl jasný, avšak jako obvykle se zvrhnul. Čili byl použit základní, nicméně velice lahodný recept a pak přišlo na experimenty. Testoval se se skořicí, vanilkou, perníkovým kořením, muškátovým oříškem, kávou a dokonce chilli. U nás vyhrála káva! Chilli byla zajímavá kombinace, avšak po pár locích bylo jasné, že zas takoví gurmáni nejsme.

Budete potřebovat: 1 plechovku salka (tj. kondenzované mléko), 1/4 l rumu, 3 žloutky, 1 sáček vanilkového cukru.... A s těmi zbylými bílky si taky poradíme! :)

Nejprve ušlehejte žloutky spolu s vanilkovým cukrem. Do této pěny přidejte salko a opět po několik minut šlehejte. Pak přilijte rum, mírně prošlehněte a máte hotovo. Buď Vám bude stačit tato klasika a jen likér necháte na pár hodin uležet v lednici anebo v sobě probudíte alchymistu a pustíte se do experimentů. Čili si vezmete panákovou skleničku a budete zjišťovat, co Vám z výčtu výše bude nejvíce chutnat. V momentě, kdy jsme do "ochutnávkové" skleničky přidali kávu a likér zamíchali, bylo jasno, že známe vítěze. Vám doporučuji rozpustnou. My, co ujíždíme na mokka kávovaru, tak máme jen kávu hrubšího namletí.

A kdo ví, třeba zrovna Vám nejvíce zachutná kombinace vanilky a skořice... Každopádně před podáváním vždy protřepte a úplně nejlepší bude likér druhý den. Trošku prekérka, že třetího dne se pravděpodobně nedožije :).

A co s těmi bílky? Velice jednochudé kokosové kuličky. Máte je za pár minutek a co se Vánoc týká, hnedle máte další cukroví: http://www.spoluustolu.cz/sladke/2014/12/7/kokosove-kulicky

Posted on December 7, 2014 .