opilé marmelády

marmeládu jsme nalili do skleniček pomocí pečícího papíru

marmeládu jsme nalili do skleniček pomocí pečícího papíru

Původně jsem chtěla dělat obyčejnou marmeládu, kterou jsem ani neměla v plánu postovat. To by se mi k výrobě ale nesměl přimotat Kocour, aby vše nedopadlo jinak. Proto mám jen pár foto. Uváděné množství je tak na 4 skleničky od jogurtu či přesnídávky (tj. 180 - 190 ml/á).

Bude třeba 1 kg vypeckovaných třešní, 450 g želírovacího cukru 2:1, vodu, 6 a více lžice slivovice, vanilkový lusk, citronovou šťávu, celou skořici a samozřejmě zavařovací sklenice.

Vypeckujte si kilo třešní. Tyto omyté a vypeckované třešně dejte spolu se 150 ml vody povařit do změknutí. Ony pustí š'távu, tak se nestrachujte, že je vody málo. Po změknutí přidejte šťávu z poloviny citronu a želírovací cukr. Dále skořici, vanilku z jednoho lusku a slivovici. Začali jsme 6 lžícemi, tuším, že jsme skončili u 10. Ale zase to nepřežeňte, ať je chuť spíše jemnější. Povařte cca 20 minut a pak marmeládou urychleně naplňte vyvařené zavařovací sklenice, hmota brzy tuhne. Ty pak co nejpevněji uzavřete (řádně očištěné okraje od marmelády) a postavte dnem vzhůru. Marmeláda to bude spíše tušší (mazat na chléb jde však dobře), tak případně můžete přidat více vody, či ubrat želírovacího cukru.

Mimochodem, nesehnala jsem na poslední chvíli malý zavařovačky, zato jogurty ve skle ano. Kdybyste dopadli jako já, přidávám tento tip. Stejně tak pochodíte s dětskými přesnídávkami.

Byla jsem líná pořádně odrhnout skleničky, tak mám na nich zbytek etiket, chjo. U meruňkových jsem se polepšila!

Byla jsem líná pořádně odrhnout skleničky, tak mám na nich zbytek etiket, chjo. U meruňkových jsem se polepšila!

Záhy přišla na řadu i meruňková marmeláda, tak ji přidávám také. Bylo použito: cca 1,5 kg vypeckovaných a omytých meruněk, 200 ml vody, gelfix, 10 lžic medu, 1,5 celého badyánu, 8 hřebíčků, 1,5 panáku poctivé domácí slivovice (to už jsme nešetřili :). To je základ, absolutně nesladký, vhodný k sýrům. Chcete-li s ní občas máznout chléb, či preferujete sladší chuť, přidejte při výrobě cukru dle chuti.

Meruňky dejte do většího hrnce s vodou, smíchejte gelfix se 2 lžícemi cukru a přimíchejte k meruňkám. Jestli ji chcete jemnou bez větších kusů ovoce, lehce ji pomixujte ručním mixérem. Přiveďte k varu a přidejte koření, slivovici a med. Koření doporučuji dát do sítka na čaj, ať ho pak nehoníte po celé marmeládě. Marmeláda bude řidší, čehož jsme po tuhé třešňové chtěli docílit. Nechte vařit déle, vyvaří se a zhoustne. Opět jí naplňte vyvařené sklenice, očistěte okraje od marmelády a co nejpevněji zavřete. Dejte je schladit dnem vzhůru.

Díky tomu, jak se nám běžné marmelády "zvrhly", poznali jsme, že fantazii se meze nekladou. Různý alkohol, zázvor, limetka, pomerančová kůra, koření... Co je libo. Výroba marmelády, která je teď navíc v kurzu, je velice lehká, proto neváhejte a využijte svůj um. Také připomínám, že marmelády lze použít k sýrům, až budete popíjet víno. Vážně, zkuste to :) 

A příště už bude marmoška bez gelfixu, či želírovacího cukru, tohle byla testovací várka. Slibuju! 

vlastnoručně natrhané, super!

vlastnoručně natrhané, super!

DSC_1229.jpg
Posted on July 20, 2014 .