chutney ze špendlíků a jablek

domácí chutney. Tuhle sklenici jsem měla vrátit kolegyni, donesla mi v ní domácí marmeládu. Promiň, Lado, neklapne to....:)

domácí chutney. Tuhle sklenici jsem měla vrátit kolegyni, donesla mi v ní domácí marmeládu. Promiň, Lado, neklapne to....:)

Každý rok nám na dvoře opadá obrovské množství špendlíků. Bugr všude a užitek žádný. Tak jsme popřemýšleli, co s tím. Napůl umem Kocoura, který se úkolu ujal a napůl dílem náhody, stali jsme se majiteli toho nejchutnějšího chutney (čatný), které jsme kdy jedli. To nás překvapilo víc, než jsme čekali... Během vaření se totiž slané a sladké chutě mísily tak, že jsme ve zdárný výsledek ani nevěřili. No jo, chutney začátečníci, teď už víme svý... :)

Chutney je něco jako marmeláda, která však není sladká, spíše kořeněná a používá se k sýrům, masům... Víno, sýry, grilovaní, bez chutney už ani ránu.

Potřebné ingredience pro cca 3/4 l chutney: 2 kg špendlíků; 4 středně velká jablka; 3 lžíce cukru (nejlépe nerafinovaného); cca 25 g zázvoru; 1 a půl lžíce vinného octu; 3 stroužky česneku; 2 středně velké cibule; 2 lžíce soli; čerstvě namletý pepř; 1 chilli paprička. Kdo chce, může přidat kari. Kdo rád jemnější, přidá jablka.

Nejdříve si vypeckujte špendlíky a s trochou vody je dejte vařit. Stačit budou tak 2 dcl. Pak se puste do přípravy dalších surovin a přidávejte je dle toho, jak je budete opracovávat. Ke konci se směs promixuje, takže jak suroviny krájet, s tím si hlavu fakt nelámejte. Z jablek odstraňte slupku a nakrájejte na drobné kostičky. Na jemno nastrouhejte zázvor a směs zamíchejte. Přidejte našprtaný česnek (tj. rozmačkaný ploskou nože) a nakrájenou cibuli. Stejně tak nakrájenou chilli papričku, cukr, sůl, pepř a ocet.

Vařte směs min. 2 hodiny na mírném ohni a za občasného míchání ji nechte pobublávat pod pokličkou. Počítejte s tím, že se chutě budou při vaření bít, což nás teda dost vyděsilo. Ze začátku se bude směs zdát pálivější, to ale odezní, jakmile se chutě proloží - nevzdávejte to, nepanikařte. Pro zjemnění můžete případně přidat více jablek. Během vaření si vyvařte sklenice i s uzávěry a pořádně je osušte.

Posléze směs rozmixujte ručním šlehačem. Nemusíte zcela na kaši, chutney může obsahovat i menší kousky. Pak ji ještě chvíli povařte. Dáváte-li směs do skleniček ještě horkou, máte hotovo. My jsme ji dávali do skleniček až druhý den (kdy jsme plně s úžasem uznali, že se chutney zadařilo), tak jsme pevně uzavřené sklenice ještě nechali prohnat varem. Každopádně tak či onak, otočte je dnem vzhůru a nechat odstát do druhého dne. Mezitím si utíkejte koupit láhev kvalitního vína a dobré sýry.

DSC_0248.JPG
Posted on August 18, 2014 .