domácí kečup

Domácí kečup jsme plánovali už dlouho, jen ta cesta na Moravu pro chutná a poctivá rajčata byla poměrně v nedohlednu. Ale už na to přišlo a kečup je tu! Žádný jablečný produkt s názvem "kečupová omáčka", který koupíte v sámošce. Leč upřímně, ono takový poctivý kečup není žádná brnkačka, co se nákladů versus tržní ceny týká, jak jsme mohli zjistit. Ale stojí to za to!

Ingredience pro 1 litr kučupu: 3 kg rajčat (postarších, vrásčitých), 4 velké stroužky česneku, pepř, sůl, vinný ocet, hrst bazalky, pár kapek citronové šťávy a kdo chce pálivý kečup, tak chilli papričky.

Omytá rajčata nařízněte na špičkách do malého kříže (viz recept na gazpacho) a nechte je přejít varem. Díky naříznutí se Vám lépe oloupou ze slupky. Oloupaná rajčata nakrájejte na malé dílky a dejte vařit do většího hrnce. My jsme použili rovnou papiňák. Přidejte česnek, vinný ocet, sůl a pepř dle chuti (to můžete v průběhu ladit) a hrst bazalky, případně chilli, kolik uznáte za vhodné. Nám se podařilo koupit na Moravě chilli tak pálivé, že naše kečupy nejsou pro každého. :)

Voda není třeba, rajčata pustí šťávu, jen je trošku našťouchejte. Dejte vařit na dobré 4 - 5 hodin dle toho, jaká hustota kečupu Vám vyhovuje. Směs se bude postupně vyvařovat. V papiňáku cca 2 hodiny, ale opatrně, hlídejte to. Jednak, ať se kečup nepřepálí a pak, ať dobře odhadnete vyhovující hustotu kečupu.

Zatímco se Vám bude kečup vařit, vyvařte si sklenice spolu s víčky a pečlivě je osušte. Ke konci vaření přidejte do kečupu pár kapek citronu. To proto, že nebudete muset použít nějaké jiné zavařovací přísady a kečup bude o to poctivější. Nakonec horkou směs prošlehejte ručním šlehačem, opět do Vámi požadované konzistence. Já jsem si odlila neprošlehaný kečup do skleničky, abych jej měla spíše jako omáčku na těstoviny a teprve zbytek jsem prošlehala v jemný kečup. Okraje sklenic otřete, víčka pořádně utáhněte a sklenice dejte dnem vzhůru do dalšího dne odstát. A lupe-li Vám víčko, je to znak dobrého zavaření. Tak dobrou chuť!

image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Posted on August 31, 2014 .