grilované fíky s mascarpone

image.jpg

Taky jste si všimli, že se tu teď rozmohl prodej fíků? Dřív je koupit byla vcelku náročná mise, dnes se náročná mise na ně nenarazit. Hledala jsem, co zajímavého bych s nimi mohla udělat (když už jich mám v lednici plnou mísu :). Tak se připravte, budeme dělat grilované fíky s mascarpone.

Ingredience pro 4 porce: 12 fíků, ¼ hrníčku tmavého medu, 2 snýtky rozmarýnu, 250 g mascarpone (ricotty, philadelphie…), 1 lžíce rumu, kůra z 1 citronu.

Nejprve si rozkrájejte fíky na poloviny, nachystejte plech vyložený pečícím papírem a zapněte troubu na gril středního stupně. Na pánvi rozehřejte med, do kterého natrhejte lístečky rozmarýnu a přiveďte k varu. Doporučuju od pánve mezitím neodcházet, ať jej nepřipálíte. Nechte jej provařit tak cca po dvě minuty, páven odstavte z plotny a pak v medu namáčejte fíky naříznutou stranou a skládejte je na plech – opět naříznutou stranou dolů. Můžete si k tomu vzít vidličku, ale já jsem to v pohodě zvládla rukama. Medem, který mi na pánvi zbyl, jsem fíky ještě polila. Plech s fíky dejte pod gril na cca 3/4 hodiny. Dost Vám pustí šťávu, k tomu povolí med, tak se nelekejte případné potopy na plechu.

Než budou fíky ugrilovány, připravte si krém. Smíchejte mascarpone se lžící medu, rumem a citronovou kůrou. Já jsem tak učinila rovnou v pánvi od medu. Směs dejte vychladit do lednice.

Fíky se podávají teplé a jí se nejlépe opět rukama. Je to velice zajímavý desert, tak dobrou chuť!

image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
lahoda, mizely před očima :)

lahoda, mizely před očima :)

Posted on September 25, 2014 .