pomazánka z řepy a křenu

Dostala jsem velmi milý úkol - sestavit recepty na pomazánky, které se budou servírovat na jóga víkendu v Brdech (více na http://www.atmajoga.cz/). Rozhodla jsem se, že to budou trošku nezvyklé pomazánky, tak se máte postupně na co těšit.

Jestli jste si ale mysleli, že tu řepu už nemám kam nacpat, mýlili jste se! Jedna z nich je řepová s křenem. Recept je to velmi jednoduchý a účastníky chválený, tak hurá na to!

Budete potřebovat: 4 ks řepy, 3 lžíce nastrouhaného křenu, lžíce tymiánu, 1 bílý jogurt, mletý kmín, 2 špetky soli.

image.jpg
image.jpg

Dříve jsem řepu nejprve zbavila slupky a pak jsem ji nakrájenou na menší díly vařila do změknutí. Nyní už vím, že je lepší řepu uvařit vcelku i se slupkou, která jde pak krásně stáhnout. Samozřejmě zcela nejlépe v papiňáku, protože v hrnci ji můžete vařit hravě přes hodinu, než změkne. 

Uvařenou řepu nechte chvíli okapat, ať není pomazánka příliš vodnatá a pak vše vyjma jogurtu dejte do mixéru se sekáčkem. Tedy řepu, tymiánové lístečky, křen, kmín a sůl. Doporučuju vše kromě řepy dávkovat, ať můžete chuť pomazánky dovést k dokonalosti podle svého gusta. Obzvlášť opatrně s tím křenem, některý jsou fakt ďábelský :). Umixovanou směs pak jen smíchejte s jogurtem, případně ještě dosolte a máte hotovo :)

Pomazánka Vám pár dní vydrží a opět nejlepší je druhý den. Třeba s takovým slunečnicovým chlebem... Mňam!

image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Posted on September 12, 2014 .