švestkové chutney

Po tom, co Kocour triumfoval se špendlíkovým chutney, které jsme zpucli jako mávnutím kouzelného proutku, nemohlo to zůstat bez odezvy! A tak se teď zdárně cpeme mým švestkovým chutney. Pálivým ďábelsky, ale toho Vás ušetřím a dávku chilli Vám upravím :)

Budete potřebovat: 1 kg omytých a vypeckovaných švestek, 3 středně velké cibule, 100g nasekaných rozinek, 1 lžíci nastrouhaného zázvoru, 1 lžíci mletého kmínu, 1 lžíci mleté papriky, 1 lžičku nasekané chilli papričky, 50 ml červeného vinného octu, 50 g nerafinovaného cukru, špetka soli.

Postup není nijak složitý. Cibuli nakrájejte najemno, omyté švestky přeřízněte podélně a vypeckujte. Poté vše vyjma cukru a soli dejte do velké pánve a vařte na mírném ohni až k varu. Švestky Vám brzdy pustí šťávu a průběžně se od nich bude oddělovat slupka. Tu jsem předem neloupala, přišlo mi snažší vytáhnout ji ze směsi, až se ze švestek sama uvolní. Takže vemte vidličku a hurá na to. Po cca 10 minutách varu přidejte cukr a sůl.

Zatímco se chutney bude vařit, převařte si sklenice i s víčkama. Doporučuji o menším obsahu, ať se Vám pak chutney nezkazí jen proto, že po nějakou dobu od otevření na něj nepřišlo.

Během vaření si dolaďujte chuť. Cukr, sůl, ocet, více chilli... cokoli dle Vašich chutí. Pamatujte však, že je lepší, když je chutney během vaření silnější chuti, tak se toho nebojte, protože pak se vše proleží a chutney zjemní. Až je hotovo a švestky jsou měkké (cca po hodině a více), směs promixujte ručním mixérem do kašovité konzistence a nechte opět přejít varem.

Sklenice poctivě osušte, naplňte chutney, otřete závit, pořádně utáhněte a dejte na chladné místo. Konzumovat doporučuji po cca 14 dnech a vydržet by Vám mohli tak půl roku. Což teda zrovna chutney u nás nemá šanci, tak těžko říct přesně... :)

image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Posted on September 10, 2014 .