zeleninový koláč s tuňákem a ricottou

DSC_0011.JPG

Otevřu komoru a koukám, co jsem to zase nasyslila. Artyčoky v plechovce, fazolové lusky v plechovce, olivy, kapary, tuňák... Tohle je moje večerní mlsání. Někdo má holt dózu sušenek, já se cpu tímhle. Běžně si tyto věci střežím, protože když přijde mlsná a není co by, jsem dost nepříčetná, ale opět jsem dostala domácí listové těsto, a tak vzniknul výýýýborný slaný koláč. Za těchto okolností jsem ochotná vyjednávat.... :)

Ingredience: 1 listové těsto, 2 plechovky tuňáku (á 80 g), 300 g ricotty, 2 vejce, 15 ks černých oliv, 50 g fazolových lusků, 2 artyčoková srdíčka ve slaném nálevu, 15 ks kapary, 5 cherry rajčat, 1/4 červené cibule, máslo na vymazání formy, sůl, pepř, mouka na podsypání válu.

Nejprve si rozehřejte troubu na 180 °C a pak se pusťte do díla. Na podmoučené ploše vyválejte listové těsto do většího rozměru, než je koláčová forma. Tu vyložte na dně pečícím papírem, okraje vymažte máslem. Plát těsta opatrně přeneste na formu, na dně ji vytvarujte a okraje nechte přes ni. Následovně smíchejte ricottu s jedním celým vejcem, rozetřete ji po dně koláče a opepřete. Pak už může začít na koláč sázet vše, co jste si připravili - slitého tuňáka bez oleje, lístky artyčokových srdíček, fazolové lusky, přepůlené olivy, kapary, cibulové kroužky, nakonec na něj "usaďte" půlky cherry rajčátek. Jakmile máte hotovo, přeložte okraje těsta přes koláč a trochu je založte dospod. To se teda teď hůř popisuje, než dělá, takže raději mrkněte na foto. Koláč ještě potřete zbylým, vidličkou rozšlehaným, vejcem a dejte péct na cca 30 minut. Opět připomínám, že záleží na Vaší troubě, takže občas koukněte, zda už nebo ještě chvíli :))

Posted on December 6, 2015 .