zapečený fenykl se sýrem

Fenykl na trzích za 10 Kč/kus! No tak to teda koukám, normálně se jeho cena horko těžko škrábe kolem 30 Kč. Aspoň teda tam, kam chodím nakupovat já... Takže s radostí hned 3 kousky popadnu, protože už dlouho mám v hlavě jeden receptík, ale pořád ne a ne koupit ten stěžejní fenykl. Přitom je to ten z receptů, co jsou vmžiku hotový a nevyžadují moc úsilí. Vlastně je to pro Vás jen takový jednoduchý návod, co si počít s fenyklem, pokud na něj nejste zvyklí. Takže jsem ho vyfasovala i s cirka metrovou natí, která mi parádně trčela z plátěné tašky. Cestou domů z trhu na mě dost lidí zvědavě koukalo, co to nesu, ale to mě neodradilo nenavštívit takhle ještě pár obchodů, kam jsem stejně chtěla jít. Poslední jsem vzala útokem čistírnu oděvů, kde už jim to nedalo a zeptali se mě, co to mám v tašce. Vysvětlila jsem, že ne mrkev, ale fenykl, aby mi ty bodré ženy na oplátku začaly vysvětlovat, že ten je dobrý proti "prdíkům".  No, tak ty mi teda daly! :D Ještě jsem se pokusila rozšířit jejich povědomí o fenyklu jako chutné příloze k masu atd., ale nevím, nakolik jsem pochodila... :) Každopádně jsem se pobavila, protože tohle jsem si dřív do kontextu s fenyklem fakt nedávala, leč o čaji pro děti samozřejmě vím. :D

Ingredience: 3 bulvy fenyklu, 50 g parmezánu (jiného sýru), lžíce másla, rozmarýn, sůl a pepř.

Fenykl nejdříve omyjeme a rozřízneme podélně. Takto jej dáme vařit do osolené vody na cca 15 minut. Nemusí být zcela měkký, stejně ještě půjde do trouby. Troubu si nastavte na 220 °C. Každopádně po uvaření je necháme pořádně okapat a ještě na chvíli je necháme schnout na ubrousku. Potvrdilo se mi, že je fajn tohle nepodcenit, protože pak byste ten fenykl měli zbytečně vodnatý. 

Vymažte máslem zapékací mísu, dejte do ní fenykly rozkrojenou stranou nahoru, potřete je zbylým máslem, osolte, opepřete, posypte bylinkami a nakonec sýrem. Se solí a pepřem se nebojte, oni docela snesou. :) Pečte tak dlouho, dokud se Vám sýr nerozteče a nezezlátne.

Posted on November 4, 2015 .