domácí paštika

Právě koukáte na domácí paštiku, která má vždy fenomenální úspěch. Kolik jsme si za ni již zasloužili chvály a uznání! Teď však přišel čas prozradit Vám, že za touhle ohromující chutí je takřka minimum práce... Ač jedná se o Kocourovu specialitu, tak bych to nerada zjednodušovala. :))

Ingredience: 1 menší šalotka, 3 lžíce olivového oleje, 250 g kuřecích jater, 1 sklenka suchého vína (počítám s tím, že si z ní trochu loknete), 50 g ančoviček, 50 g másla, 50 g kapary, sůl, pepř a to nejlepší pečivo, co v okolí seženete.

Cibuli si nakrájejte najemno, játra na kostičky. Kapary i ančovičky klidně nechte vcelku, ač my jsme tak neučinili - mixér to zvládne.

Cibuli lehce osmahněte na oleji a přidejte játra. Po pár minutách přilijte víno (zbytek si nechte, nééé, že ho zdoláte dřív, než paštiku! :) a míchejte, dokud nebudou játra téměř hotová. Osolte, opepřete dle chuti a opět průběžně po dobu 5 minut směs občas promíchněte.

Jakmile je hotovo, vše spolu s kapary a ančovičkami narvěte hlava nehlava do mixéru a udělejte si tu nejkrémovější paštiku ever. Krásně ji uhlaďte do misky, či jiné nádoby a dejte zchladit.

A kdo sehnal výtečné pečivo a odolal vínu, má parádní výhlídky na večer :).

Posted on February 10, 2015 .