chřest se slaninou a vejcem

Po chřestu v prosciuttu přidávám chřestový salát, když už máme tu chřestovou sezónu. Tento salát není nic náročného a je chuťově zajímavý. Dělala jsem si jej k obědu, tak vím, o čem mluvím. :)

Ingredience: svazek chřestu, 1 vejce, lžička olivového oleje, lžička balsamika, lžíce hořčice, 50 g slaniny, sůl a pepř, případně kopr k ozdobení.

Koupíte-li bílý chřest, ten vždy oškrábejte škrabkou a odřízněte konce. Zbavíte ho tak vláken, která by Vám byla v pokrmu nepříjemná a nebude hořký. Koupíte-li zelený, pouze odřízněte konce. V obou případech zachovejte hlavičky. Ovšem není-li zelený chřest čerstvý, bude lepší jej také oškrábat. Dělejte tak vždy od hlavičky.

Připravený chřest nakrájejte na menší části a dejte vařit. Přímo ve varu jej pak vařte cca 3 minuty, přičemž průběžně zkoušejte, zda je již uvařený do měkka. Zároveň dejte vařit vejce dle libosti - na tvrdo 8 minut ve varu, na měkko 4 minuty ve varu. Slaninu si nakrájete na čtverečky a můžete ji zbavit tučného jako já. Osmahněte ji na pánvi, ale bez oleje, sama pustí tuk - i když jej z většiny odstraníte.

Uvařený chřest i usmaženou slaninu odstavte z plotny a ještě si umíchejte dresing. Smíchejte hořčici, olej a balsamiko. Mírně osolte a opepřete dle chuti. Uvařené vejce samozřejmě oloupejte a můžete se servírovat na talíř. Na chřest dejte slaninu, rozkrojené vejce, polijte dresinkem a ozdobte koprem. Dobrou chuť! 

Posted on May 16, 2015 .