cukety plněné tuňákem

Plechovka tuňáka je nejdostupnější přísun bílkovin a tuku obsahuje tak málo, že se skoro nepočítá. Nejen z toho důvodu mám v komoře vždy dostatečnou zásobu. Nejraději mám ten ve vlastní šťávě, protože dieta je dieta, ale naučila jsem se využívat i ostatní varianty. Když mám na plánu recept, kde bych stejně musela použít olej, použiju prostě ten z tuňáka apod. Salátů jsem si z nich připravila už nepočítaně, ale tahle varianta byla velice příjemná změna v mém jídelníčku. 

Ingredience: 3 malé cukety (klidně i podélného tvaru), plechovka tuňáka, menší jablko, menší červená cibule, 50 g feta sýru, šťáva z půlky citronu; a nebyla bych to já, abych tam zase nevrzla čerstvý kopr.

Neprve si předehřejte troubu na 200 °C. Poté odřízněte vršek cuket, viz foto, a jestli jste si koupili podlouhlé cukety, tak je přeřízněte podélně na půlky. Poté lžící vydlabejte prostředky. Co s nimi? No přece je snězte! Anebo nasekejte a přidejte do směsi. Slijte olej z tuňáka a pomažte jím cukety jak uvnitř, tak po vnější straně. Dejte je péct na pečícím papíře po dobu cca 25 minut. Samozřejmě na ně občas mrkněte.

Mezitím si nakrájejte na jemno cibuli, jablko, feta sýr. Toto všechno spolu s citronovou šťávou smíchejte s tuňákem. Koření nepotřebujete, jen chcete-li, přidejte ten kopr. Mně to s ním chutnalo více.

Jakmile jsou cukety měkké, naplňte je směsí a vraťte do trouby na cca 5 minut, to bude stačit. Vše krásně pustí šťávu, sýr se rozteče.... Hmmmm, dobrou chuť!

vydlabané v troubě

vydlabané v troubě

ingredience na náplň

ingredience na náplň

v troubě na dopečení náplně

v troubě na dopečení náplně

Posted on May 24, 2015 .