zeleninový koláč spirála

Konečně léto! Moje závislost na zelenině a ovoci má galeje. Bez skorpulí přiznám, že denně sním přes kilo ovoce a zeleniny a absolutně mě neunavuje vymýšlet, kam všude toto můžu nacpat. Jedním z mnoha případů je i tento koláč. S ním jsem si udělala opravdu radost. Lehký, chutný, jednoduchý, kreativní... Radost pohledět, natož pak jíst :).

Ingredience: salátová okurka, 4 mrkve, cuketa, petržel, 200 ml zakysané smetany, 2 mozzarelly, listové těsto, sůl, pepř, muškátový oříšek, mletá paprika, olivový olej.

Nejprve jsem si nakrájela zeleninu podélně na proužky pomocí škrabky. Máte-li jakýkoli jiný přístroj, který by Vám s tím pomohl, určitě jej použijte. Stejně tak nůž, nemáte-li škrabku. Posléze jsem si zapnula troubu na 190 °C a pustila se do tvarování listového těsta do formy. Ač jsem měla zakoupené listové těsto ve tvaru obdélníku a už rovnou s pečícím papírem, přesto jsem jej do posledního milimetru napasovala do kulaté formy - i s tím papírem, samozřejmě. To je přesně ten moment, kdy si říkám, že nůžky v kuchyni jsou opravdu veleužitečná věc. Jakmile jsem měla takto nachystanou formu s těstem, udělala jsem ještě sýrovou náplň.

Mozzarellu nakrájíte na malé kousky, potažmo rovnou nasekáte. Jakmile ji dáte do smetany, začne se pomalu rozpouštět. Přidejte k ní ještě sůl, pepř, mletou papriku, přistrouhejte muškátový oříšek. Obzvláště té soli, pepře a papriky se opravdu nebojte. Mozzarella je chuťově mdlá (holt nejsme v Itálii, ale v Čechách), takže dost snese. Posléze pomocí vidličky směs promíchávejte tak, až se mozzarella zcela rozpustí. Do této směsi si stejně tak můžete přidat i své oblíbené bylinky.

Sýrovou směs jsem nalila na těsto a začala jsem od okrajů skládat proužky zeleniny. Samozřejmě, že budou různě vysoké a koláč bude takový "nesrovnaný", ale opět jsem vzala nůžky a srovnala ho. Když jsme u těch nůžek, bez nich sti to neumím v kuchyni vůbec představit. Stříhám dokonce pečivo. Vážně! Takový rohlík naporcovaný na jednohubky je hotový jedna radost. Bylinky, uzeniny, sýry, ovoce, ryby... V tomto jsem takový malý Asiat (ti používají snad jen nůžky). Nejednu návštěvu jsem uvedla v údiv nad mým nůžkovým počinem :). Ale zpátky ke koláči....

Zeleninu během skládání do formy opravdu hodně stlačte, aby se jí do koláče vešlo co nejvíce. V troubě se Vám totiž zpeče a je dobré, když koláč vypadá bohatě. Klidně ještě bohatěji, než ten můj tady na fotkách. Naskládanou zeleninu pak potřete olivovým olejem. Posléze ji ještě můžete posolit, popepřit, posypat chilli... cokoli. Jakmile máte hotovo, dejte jej péct na cca 50 minut. Každopádně občas mrkněte do trouby, jestli nemáte hotovo dříve, což poznáte podle zeleniny - nesmí se Vám připalovat. Toť vše a já doufám, že budete z koláče nadšení jako já. :)))

Posted on June 23, 2015 .