osvěžující letní smoothie

Co může být v létě lepší svačinka, než smoothie? Zasytí, klidně i k prasknutí, a to bez výčitek. Obzvlášť v létě smoothuju jako divá. V těchto horkách se mi nechce jíst nic těžkého, takže takové smoothie je pro mě naprosto optimální řešení. K tomu přičtěme vysoký obsah vlákniny, vitamínů, žádné nezdravé tuky... Tohle by měli prodávat místo zmrzlin, smažáků a jiných neřeští na každém koupališti! :))

Navíc, na smoothie není nic těžkého; do mixéru můžete doslova naházet jakou zeleninu a ovoce chcete, k tomu jogurt, mandlové mléko... A protože tohle převážně zeleninové smoothie mi proklatě chutná, nabízím Vám ho jako inspiraci. Jak už jsem psala (nejspíš tedy na facebooku), tak bych Vás teď přes léto nerada držela v kuchyni, když můžete venku chytat bronz. Z toho důvodu jsem recept ještě více ulehčila zeleninovou šťávou, abychom nesháněli celer a nestrouhali jablko. Ale komu by se chtělo, žádný problém.

Ingredience: 250 g mrkve, 200 g (cherry) rajčat, 170 g bílého jogurtu, 200 ml UGO šťáva jablko a celer, 5 lístků bazalky, hrnek ledových kostek.

Mrkev nastrouhejte, rajčata nakrájejte a hurá do mixování. Do mixéru přidejte postupně všechno - rajčata, jogurt, šťávu, mrkev, bazalku a led, díky kterému máte tuhle super svačinku ihned ke konzumaci, prostě žádné chlazení v lednici. Tak si to léto krásně užívejte! 

Posted on July 4, 2015 .