domácí müsli tyčinky, granola bar

DSC_0538.JPG

Musím se přiznat, že těmahle tyčinka jsem si udělala obrovskou radost. Byly totiž výýýýýtečné a u nás doma se staly naprostým favoritem. Recept není nijak složitý a náklady na tyčinky jsou v porovnání s kupovanými nízké. Já samotná jsem pak ocenila, že mají naprosto stejnou konzistenci jako ty kupované, avšak chuťově jsou mnohem lepší, přičemž benefitem je, že vím, co se v tyčinkách opravdu nachází a že jsou z kvalitních surovin. Zde Vám představuji základní verzi s brusinkami a rozinkami, ovšem máte-li nějaké oblíbené ořísky, kokosové lupínky, kandované ovoce, čokoládové kousky... nebojte se to použít. Počítejte však s tím, že i když budete mít plný plech tyčinek, zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. No nic, dopíšu tenhle post a jdu na ně :)).

Ingredience: 2 hrníčky sypaných müsli vloček, 1 hrníček pufované rýže, 1/4 hrníčku rozinek, 1/4 hrníčku brusinek, 1/4 hrníčku medu, 1/4 hrníčku cukru, 60 g másla + na vymazání formy, 1/2 lžičky vanilky.

Začněte tím, že si máslem vymažete zapékací formu o velikosti  cca 20x30 cm, případně použijte pečící papír. Posléze smíchejte v misce vločky, pufovanou rýži, rozinky, brusinky. V rendlíku rozehřejte máslo s medem, cukrem a vanilkou. Jakmile směs začne bublat, vařte ji jen už po 2 minuty. Ne déle! Pak směs nalijte k té sypké a vařečkou míchejte, míchejte, až vše pořádně promícháte. Tuto hmotu pořádně udusejte do zapékací formy, třeba lžící. Výška by měla být tak ten cm až dva. Müsli dejte ztuhnout do lednice a pak ji můžete krájet na tyčinky. Teď v létě doporučuju nechávat tyčinky v lednici.

Posted on July 1, 2015 .